O Q ja glaukoom

Mis on glaukoom?

glaukoom on silmahaigus, mis mõjutab nägemisnärvi ja võib põhjustada nägemise püsiva kadu. See on peamised pimeduse põhjused kogu maailmas, kuid seda saab varakult diagnoosimisel ravida ja kontrollida.

Kuidas mõjutab glaukoom nägemist?

Glaukoom ilmneb siis, kui silmasisene rõhk suureneb, mis kahjustab nägemisnärvi. Nägemisnärv vastutab visuaalse silmateabe ajule edastamise eest. Aja jooksul võib nägemisnärvi kahjustus põhjustada perifeerse nägemise järkjärgulist kaotust ja lõpuks pimedust.

Millised on glaukoomi sümptomid?

Glaukoom on tuntud kui “nägemise vaikne varas”, kuna sellel pole varases staadiumis tavaliselt mingeid sümptomeid. Haiguse edenedes võivad tekkida sellised sümptomid nagu hägune nägemine, peavalud, tulede ümber olevad halod, öösel raskused ja perifeerse nägemise järkjärguline kaotus.

Kuidas on glaukoomi diagnoos?

Glaukoomi diagnoosib silmaarst selliste testide kaudu nagu silmasisese rõhu mõõtmine, nägemisnärvi hindamine ja nägemisvälja eksamid. Oluline on teha regulaarseid oftalmoloogilisi eksameid, eriti kui on olemas glaukoomi perekonna ajalugu.

Milline on glaukoomi ravi?

Glaukoomi ravi võib hõlmata silmatilkude kasutamist silmasisese rõhu, suukaudsete ravimite, laseri või operatsiooni vähendamiseks. Ravi eesmärk on kontrollida silmasisene rõhk ja vältida haiguse progresseerumist. Silma tervise jälgimiseks on oluline järgida arsti juhiseid ja regulaarset jälgimist.

Kuidas glaukoomi vältida?

Ehkki glaukoomi ei ole võimalik täielikult ennetada, on võimalik vähendada haiguse tekkimise riski. Mõned ennetusmeetmed hõlmavad tervisliku toitumise säilitamist, regulaarselt treenimist, suitsetamise vältimist, silmade kaitsmist liigse päikesevarjutuse eest ja regulaarselt oftalmoloogiliste uuringute tegemist.

Viited:

  • Maailma Terviseorganisatsioon-glaukoma
  • Ameerika oftalmoloogia akadeemia-mis on glaukoom?
  • Glaukoomi uuringufond – mis on glaukoom?
  • Scroll to Top