Noex avab nina

Kuidas nina tõhusalt ummistada

Miks ummistab nina

Ummistunud nina omamine on väga ebamugav olukord ja seda võivad põhjustada mitmed tegurid, näiteks külmetushaigused, allergiad, sinusiit. Nina ummistumisel on hingamine ohustatud ja võib põhjustada ebamugavusi ja magamisraskusi.

Kodune abinõud Nina nuputamiseks

Seal on mõned lihtsad meetmed, mis aitavad nina tõhusalt lahti ajada. Vaadake mõnda näpunäidet:

 • Kasutage soolalahust: füsioloogiline seerum on suurepärane võimalus nina radade puhastamiseks ja nina puhastamiseks. Lihtsalt tilkuge igas ninasõõrmes paar tilka ja oodake mõni minut, kuni vedelik jõustub.
 • Kuuma vee sissehingamine: kuuma vee sissehingamine võib aidata nina kõige suuremat. Keetke lihtsalt vett, pange kaussi ja kallutage nägu aurule, kattes pea suurendamiseks peaga rätikuga.
 • Kasutage õhuniisutajat: niiske keskkonna hoidmine võib aidata nina ummistust leevendada. Kasutage õhuniisutajat või asetage magamise ajal tuppa kauss vett.
 • Millal arsti otsida?

  Mõnel juhul võib nina ummistumine olla tõsisemate probleemide, näiteks vaheseina kõrvalekalle või nina polüüpide sümptom. Kui ummistunud nina püsib rohkem kui nädal või kui on ka muid murettekitavaid sümptomeid, on oluline nõuetekohaseks hindamiseks pöörduda arstiabi.

  Järeldus

  Nina ummistamine võib olla lihtne ülesanne, kasutades koduseid abinõusid ja lihtsaid meetmeid. Siiski on oluline olla teadlik sümptomitest ja pöörduda arsti poole, kui probleem püsib. Ärge unustage alati hoolitseda oma nina tervise eest ja otsige vajadusel professionaalset juhendamist.

  Scroll to Top