nagu kutsutakse raseduse eksamit

Kuidas nimetatakse raseduse uuringut?

Kui kahtlane naine, kes on rase, siis üks esimesi asju, mida ta teeb, on raseduse eksam. See eksam vastutab HCG hormooni (inimese koorioonse gonadotropiini) esinemise tuvastamise eest kehas, mida toodetakse raseduse ajal.

Raseduse uurimist saab teha erineval viisil, kõige tavalisem on uriini testimine ja vereanalüüs. Mõlemad testid on võimelised tuvastama HCG hormooni olemasolu, kuid mõlemal on oma eripära.

uriini test

Uriini testimine on raseduse tuvastamiseks kõige lihtsam ja kättesaadavam meetod. Seda saab kodus läbi viia, kasutades apteekides saadaolevat rasedustestide komplekti. See komplekt sisaldab reagenti riba, mis on kastetud naise uriini. Kui HCG hormoon on olemas, ilmub testile värvijoon, mis näitab raseduse positiivset tulemust.

Oluline on märkida, et eelistatavalt tuleks uriinikatse teha esimese hommikuse uriiniga, kuna sellel on kõrgem hormooni HCG kontsentratsioon.

vereanalüüs

Verekontrolli peetakse täpsemaks kui uriini testimine, kuna see on võimeline tuvastama väga madalat HCG hormooni taset. Vereanalüüsi on kahte tüüpi: kvalitatiivne test ja kvantitatiivne test.

Kvalitatiivne testimine näitab ainult seda, kas naine on rase või mitte, andmata teavet kehas esineva hormoonide HCG koguse kohta. Kvantitatiivne test mõõdab hormooni täpset kogust, mis võib olla kasulik raseduse arenguga sammu pidamiseks.

Millal raseduse eksamit teha?

Raseduse eksami saab teha alates menstruatsiooni viivituse esimesest päevast, kuna hormooni HCG olemasolu on juba võimalik tuvastada. Siiski on oluline meeles pidada, et iga organism on ainulaadne ja võib tekitada erinevusi hormoonide tootmises, mis võib eksami tulemust mõjutada.

Kui arvate, et olete rase, on teil soovitatav pöörduda arsti poole raseduse eksami läbiviimiseks ja täpse diagnoosi saamiseks. Arst võib juhendada, millist tüüpi eksamit teie juhtumi jaoks kõige paremini sobib, ja selgitada kõiki teie küsimusi.

 • Uriini test
 • vereanalüüs

 • uriini test
  vereanalüüs


  viidud kodus laboris peetud

  tulemuseks on mõni minut tulemuseks on paar tundi

  vähem täpne täpsem


  Lühidalt öeldes nimetatakse raseduse uuringut rasedustesti ja seda saab teha uriini testimise või vereanalüüsi abil. Mõlemad testid on võimelised tuvastama HCG hormooni olemasolu ja kinnitama rasedust. Eksami läbiviimiseks ja täpse diagnoosi saamiseks on oluline pöörduda arsti poole.

  Loodan, et see artikkel on selgitanud teie kahtlusi, mida raseduse eksam nimetatakse. Kui teil on rohkem küsimusi või soovite sellest rohkem teada saada, jätke kommentaar allpool.

  Scroll to Top