Mis triglütseriidid

mis on triglütseriidid?

triglütseriidid on meie kehas esineva rasva tüüp ja leidub ka toidus. Need mängivad olulist rolli kehale energia tarnimisel, samuti aitavad absorbeerida rasva -lahustuvaid vitamiine.

Kuidas moodustuvad triglütseriidid?

triglütseriidid moodustatakse kolme rasvhapete molekuli kombinatsioonist glütserooli molekuliga. See kombinatsioon toimub rasva -rikaste toitude seedimise käigus.

Milline on triglütseriidide funktsioon?

triglütseriidid on kehas energiasalvestuse vorm. Kui kulutame rohkem kaloreid kui kulutame, muudetakse liigne energia triglütseriidideks ja hoitakse rasvrakkudes. Neid triglütseriide saab vajadusel kasutada hiljem energiaallikana.

Lisaks mängivad triglütseriidid olulist rolli rasva -lahustuvate vitamiinide, näiteks vitamiinide, D, E ja K -vitamiinide imendumisel. Neid vitamiine saab keha imenduda ainult rasva juuresolekul.

Kuidas võib triglütseriidide tase mõjutada tervist?

Ehkki triglütseriidid on keha toimimiseks hädavajalikud, võib kõrge tase olla tervisele kahjulik. Vere triglütseriidide kõrge tase on seotud südame -veresoonkonna haiguste, näiteks südamehaiguste ja insuldide tekke riskiga.

Sellised tegurid nagu sobimatu dieet, füüsiline passiivsus, rasvumine, liigne alkoholitarbimine ja teatud tervisehäired, näiteks diabeet ja hüpotüreoidism, võivad aidata kaasa triglütseriidide taseme tõusule.


Kuidas> kuidas vähendada triglütseriidide taset?

Triglütseriidide taseme vähendamiseks on oluline kasutada tervislikke eluviise. See hõlmab tasakaalustatud dieedi järgimist, rikkalikult puuvilju, köögivilju, täisteratooteid ja tervislikke rasvu, näiteks kalades, pähklites ja avokaados.

Regulaarne füüsiline aktiivsus on kriitilise tähtsusega ka triglütseriidide taseme kontrollimisel. Lisaks on oluline vältida liigset alkoholitarbimist ja säilitada tervislikku kaalu.

Mõnel juhul, kui triglütseriidide tase on väga kõrge, saab arst välja kirjutada ravimeid kontrolli taset.

 • Millised on triglütseriidide taseme võrdlusväärtused?
 • Triglütseriidide taseme võrdlusväärtused võivad erineda vastavalt iga inimese vanusele, soole ja tervislikest tingimustest. Üldiselt on tervislikuks peetav tase:

  • alla 150 mg/dl: normaalne tase
  • 150–199 mg/dl: piir
  • 200-499 mg/dl: kõrge
  • Rohkem kui 500 mg/dl: väga kõrge


  triglütseriidide tase
  klassifikatsioon


  alla 150 mg/dl normaalne tase

  150-199 mg/dl piirdub

  200-499 mg/dl kõrge

  rohkem kui 500 mg/dl väga kõrge


  Scroll to Top