Mis põhjustab sinusiidi kriisi

Mis põhjustab siinuse kriisi?

Sinusiit on tavaline seisund, mis mõjutab miljoneid inimesi kogu maailmas. See juhtub siis, kui näo siinused, mis on õhk täis õhku, mis asuvad nina, silmade ja põskede ümber, on põletikulised ja paistes. Seda põletikku võivad põhjustada erinevad tegurid ning selle ravi ja ennetamise jaoks on ülioluline mõista siinusi kriisi põhjuste mõistmist.

siinuskriisi levinud põhjused

Sinusiidi kriisi võib põhjustada mitmeid levinumaid põhjuseid. Mõned neist hõlmavad:

 • hingamisteede infektsioonid: nohu, gripp ja muud hingamisteede infektsioonid võivad põhjustada sinusiiti. Selle põhjuseks on asjaolu, et need infektsioonid võivad põhjustada nägude rindade põletikku ja obstruktsiooni.
 • allergia: allergia tolmu, õietolmu, loomade ja muude allergeenide suhtes võivad eelsoodumuses inimestel esile kutsuda sinusiidi kriisi. Allergiline reaktsioon põhjustab põletikku ja nina ummikuid, mis võib põhjustada sinusiidi.
 • Nina polüübid: nina polüübid on healoomulised kasvud, mis arenevad näo või nina siinustel. Need võivad takistada näo rindu ja põhjustada sinusiiti.
 • Setto kõrvalekalle: Setto kõrvalekalle on seisund, milles nina vahesein, mis eraldab kahte ninasõõrmet, on valesti joondatud. See võib takistada näo rindu ja põhjustada sinusiiti.
 • muud vähem levinud põhjused

  Lisaks ülalnimetatud levinumatele põhjustele on harvem ka sellised, mis võivad käivitada ka siinusekriisi. Mõned neist hõlmavad:

  • seeninfektsioonid: Teatud seened võivad nakatuda näo rinnad ja põhjustada seente sinusiiti. See seisund on sagedamini nõrgenenud immuunsussüsteemiga inimestel.
  • Ravimite reaktsioonid: Mõned ravimid, näiteks aspiriin ja mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, võivad tundlikel inimestel esile kutsuda sinusiidi kriisi.
  • kokkupuude ärritavate ainetega: kokkupuude ärritavate ainetega nagu õhusaaste, sigaretisuits ja kemikaalid võivad põhjustada siinuse põletikku ja põhjustada sinusiidi.


  levinud põhjused
  vähem levinud põhjused


  hingamisteede infektsioonid seeninfektsioonid

  allergia reaktsioonid ravimitele

  nina polüübid kokkupuude ärritavate ainetega

  varude kõrvalekalle


  Oluline on märkida, et igal inimesel võivad olla sinusiidi kriisi erinevad tegurid. Nende üksikute tegurite tuvastamine on haigusseisundi nõuetekohaseks raviks hädavajalik.

  Scroll to Top