Mis põhjustab rahe vihma

Mis põhjustab rahe vihma?

Racness vihm on ilmanähtus, mis ilmneb siis, kui atmosfääris külmematesse kõrgustesse võetakse vett ja enne mulda kukkumist külmutatakse. Seda tüüpi sademeid iseloomustavad tahked jääkivid, mille suurus võib varieeruda, väikestest teradest kuni suuremate kivideni.

Kuidas toimub rahe moodustumine?

Rahe moodustumine algab tormipilvede olemasolust, mida tuntakse kui Cumulonimbus. Neid pilvi iseloomustab nende kõrge vertikaalsus ja need võivad jõuda väga kõrgele kõrgusele, kus temperatuur on alla nulli.

Kui pilve sees on õhk ülespoole voolu, võetakse veetilnikud üles, kus nad leiavad temperatuurid alla nulli. Selles külmas keskkonnas külmuvad veetilgad kiiresti, moodustades väikesed jääd.

Kuna need jääterad võetakse pilve sisse ja õhku ülespoole, võivad nad põrkuda teiste ülikerge veepiimadega, mis külmuvad ka olemasoleva jääga kokkupuutel.

Need järjestikused kokkupõrked ja külmutused panevad jääravilla suuruse kasvama, moodustades rahe. Mida kauem rahe pilve sisse jääb, seda suuremaks see võib muutuda.

Millised on rahetreeningu ideaalsed tingimused?

Rahevihma tekkimiseks peab olema tegurite kombinatsioon. Lisaks Cumulonimbuse pilvede olemasolule peab atmosfääris olema palju niiskust, samuti õhukihtide temperatuuri olulist erinevust.

See temperatuuride erinevus võimaldab veelanguid viia külmematele kõrgustele, kus nad saavad külmutada ja rahet moodustada. Lisaks on kasvavate õhuvoolude olemasolu pilves kriitilise tähtsusega veetilgade võtmiseks, kus nad leiavad temperatuurid alla nulli.

Oluline on märkida, et mitte kõik pilved Cumulonimbuus ei tekita rahet. Selle nähtuse moodustumist mõjutavad mitmed keerulised atmosfäärifaktorid ja selle esinemine võib erineda piirkonda.

rahe vihma tagajärjed

Rahevihm võib avaldada mitmeid mõjusid nii loodusele kui ka inimtegevusele. Tahked jääkivid võivad kahjustada istandusi, sõidukeid, katusi ja ehitisi üldiselt.

Lisaks võib rahe langemine kujutada ohtu inimeste ohutusele, eriti kui kivid on suured ja langevad suure kiirusega. Äärmuslikel juhtudel võib rahe põhjustada raskeid vigastusi ja põhjustada isegi surma.

Seetõttu on oluline olla teadlik ilmateatetest ja otsida varjupaika ohututes kohtades rahete ajal.

Järeldus

Rakmete vihm on põnev meteoroloogiline nähtus, mis tekib veelanguste külmematesse kõrgustesse ja külmub enne maasse kukkumist. Rahe moodustumine hõlmab mitmeid keerulisi protsesse Cumulonimbuse pilvedes.

Ehkki see on muljetavaldav nähtus, võib rahetorm põhjustada inimestele ja inimtegevusele kahjustusi ja tekitada riske. Seetõttu on oluline olla teavitatud ilmastikutingimustest ja võtta vajalikud ettevaatusabinõud rahete ajal.

Scroll to Top