Mis põhjustab põlemist

Mis põhjustab põlemist?

põletused on keskkonnaprobleem, mis mõjutab maailma erinevaid piirkondi, põhjustades loomastiku, taimestiku ja ka inimeste tervist. Selles artiklis uurime põletamise peamisi põhjuseid ja arutame selle tagajärgi.

looduslikud põhjused

Mõned põletused on põhjustatud loodusnähtustest, näiteks kiirustest tormide ajal. Need elektrilised tühjendused võivad jõuda puude ja kuiva taimestikuni, alustades metsatulekahjusid.

inimlik tegevus

Enamiku põletamine on põhjustatud inimtegevusest, olgu see siis tahtlikult või juhuslik. Vaadake mõnda peamist põhjust:

 • Põletused põllumajanduspiirkondade puhastamiseks: Paljud põllumehed kasutavad tulekahju istutuspiirkondade puhastamiseks, kõrvaldades varasemate põllukultuuride jäänused. See praktika võib siiski kontrolli alt väljuda ja levida loodusliku taimestiku piirkondadesse.
 • Põletused karjamaade uuendamiseks: mõned karjakasvatajad kasutavad karjamaade uuendamiseks tulekahju, kõrvaldades soovimatuid taimi ja stimuleerides rohu kasvu. Kui siiski ei tehta korralikku hoolt, võib tulekahju levida ja põhjustada suuri keskkonnakahjustusi.
 • Kriminaalne põletamine: Kahjuks on inimesi, kes provotseerivad tulekahjusid tahtlikult, kas kättemaksu, vandalismi või majanduslike eeliste jaoks, näiteks maa hindamine.
 • Juhuslik põletamine: lisaks tahtlikule põlemisele algab kogemata palju tulekahjusid, näiteks halvasti kustutatud sigaretid, halvasti kustutatud lõked või masinate sädemed.
 • põletamise tagajärjed

  põletustel on keskkonnale ja ühiskonnale mitmeid negatiivseid tagajärgi. Mõned neist on:

  • loomastiku ja taimestiku hävitamine: metsatulekahjud põhjustavad loomade surma ja hävitavad taimestiku, ohustades ökosüsteeme ja bioloogilist mitmekesisust.
  • Õhureostus: põletamisel eralduv suits sisaldab toksilisi gaase ja õhukesi osakesi, mis võivad põhjustada hingamisprobleeme ja süvendada kardiovaskulaarseid haigusi.
  • Pinnase erosioon: Pärast põletamist puutub muld kokku vihma ja tuule toimega, mis võib põhjustada erosiooni ja taimede oluliste toitainete kadu.
  • Kliimamuutused: põletused vabastavad atmosfääris suures koguses süsinikdioksiidi, aidates kaasa globaalsele soojenemisele ja kliimamuutustele.

  Põlemise ennetamise ja võitluse ennetamise meetmed, näiteks elanikkonna teadlikkus, riskipiirkondade jälgimine ja kuritegelike tulekahjude eest vastutavate karistamine. Alles siis saame säilitada oma ökosüsteemid ja tagada järgmiste põlvkondade jätkusuutlik tulevik.

  Scroll to Top