Mis põhjustab pohmelli

Mida pohmelus põhjustab?

Pohmelus on ebameeldiv seisund, mida paljud inimesed pärast liigse alkoholi tarbimist kogevad. Seda iseloomustavad sellised sümptomid nagu peavalu, iiveldus, väsimus ja dehüdratsioon. Aga kas sa tead, mida pohmelus põhjustab?

liigne alkohol

Pohmeluse põhjustav peamine tegur on liigne alkoholitarbimine. Kui joote suurtes kogustes, mõjutab alkohol teie keha mitmel viisil, põhjustades pohmelusümptomeid.

dehüdratsioon

Alkohol on diureetikum, mis tähendab, et see suurendab uriini tootmist. See võib põhjustada dehüdratsiooni, mis on pohmelli üks peamisi sümptomeid. Dehüdratsioon tekib siis, kui teie keha kaotab rohkem vedelikke, kui see tarbib, põhjustades selliseid sümptomeid nagu suu kuivatus, intensiivne janu ja väsimus.

atseetaldehüüd

Kui joote alkoholi, metaboliseerib teie keha teid aines, mida nimetatakse atseetaldehüüdis. Atsetaldehüüd on toksiline ja võib põhjustada teie keharakke, põhjustades põletikku ja sümptomeid nagu peavalu ja iiveldus.

põletik

Liigne alkoholitarbimine võib põhjustada ka kehas põletikku. Selle põhjuseks on asjaolu, et alkohol aktiveerib immuunsussüsteemi, põhjustades põletikulist vastust. Põletik võib põhjustada selliseid sümptomeid nagu lihasvalu, väsimus ja tundlikkus valguse ja heli suhtes.

Kuidas vältida pohmelust?

Ehkki pohmelli vältimiseks pole eksimatut viisi, on sümptomite raskuse vähendamiseks mõned meetmed:

  • Jooge mõõdukalt: parim viis pohmelli vältimiseks on teie tarbitud alkoholi koguse piiramine. Joo mõõdukalt ja vahetage veega või muude mittealkohoolsete jookidega.
  • Söö enne joomist: enne alkoholi tarbimist võib süüa alkoholi imendumist teie keha kaudu.
  • Hüdraat: jooge dehüdratsiooni vältimiseks enne alkoholitarbimist, selle ajal ja pärast seda palju vett.
  • Puhkamine: korralik puhkus aitab teie keha pohmelusest kiiremini taastuda.
  • Pidage meeles, et pohmelus on märk sellest, et olete tarbinud liigset alkoholi. Rõõmsaid joomine ja selle piiride tundmine on hädavajalik, et vältida pohmelli ebameeldivaid sümptomeid.

    Loodame, et see artikkel on selgitanud teie kahtlusi, mida pohmelus põhjustab. Kui teil on rohkem küsimusi, ärge kartke küsida meilt!

    Scroll to Top