Mis põhjustab õhku kopsus

Mis põhjustab kopsus õhku?

Kui tegemist on kopsu õhuga, on oluline mõista, et see võib olla erinevate meditsiiniliste seisundite sümptom. Õhu kogunemist kopsus, tuntud ka kui pneumotooraks, võib põhjustada mitmel põhjusel, alates traumaatilistest kahjustustest kuni kopsuhaigusteni.

traumaatilised vigastused

Kopsis oleva õhu üks peamisi põhjuseid on rindkere trauma, mis võib tekkida autoõnnetuste, kukkumiste või tulirelva vigastuste tõttu. Nendes olukordades võib õhk siseneda kopsude ja rindkere seina vahel, põhjustades pneumotooraksi.

kopsuhaigused

Mõned kopsuhaigused võivad põhjustada ka kopsu kogunemist. Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK) on näiteks seisund, mida iseloomustab hingamisteede obstruktsioon ja kopsukahjustus. KOK -i arenenud etappides võib toimuda kopsuemfüseem, mis on kopsu alveoolide hävitamine ja õhumullide moodustumine.

Teine seisund, mis võib kopsu õhku põhjustada, on tsüstiline fibroos, geneetiline haigus, mis mõjutab peamiselt kopse ja seedesüsteemi. Tsüstiline fibroos põhjustab paksu lima akumuleerumist kopsudesse, mis võib põhjustada õhumullide moodustumist.

ravi

Kopsu õhu töötlemine sõltub pneumotoraksi põhjusest ja raskusest. Kergetel juhtudel saab keha keskse sekkumise vajaduseta õhku uuesti mõõta. Raskematel juhtudel võib aga kogunenud õhu eemaldamiseks vaja olla protseduuri.

Mõnel juhul on õhku tühjendamiseks vaja toru kopsude ja rindkere seina vahelisse ruumi sisestada. Korduvatel või rasketel juhtudel võib kahjustatud ala parandamiseks ja pneumotooraksi tulevaste episoodide ennetamiseks vaja olla operatsiooni.

Järeldus

Õhu kogumine kopsus või pneumotooraks võivad olla põhjustatud traumaatilistest kahjustustest või kopsuhaigustest. Oluline on pöörduda arsti poole, kui teil on selliseid sümptomeid nagu rinnus valu, õhupuudus või püsiv köha. Kopsu tervise tagamiseks on hädavajalik õige diagnoosimine ja ravi.

Scroll to Top