Mis põhjustab norskamist magades

Mis põhjustab magamise korral norskamist?

norskamine on tavaline probleem, mis mõjutab une ajal paljusid inimesi. See ilmneb siis, kui hingamise ajal takistatakse õhuvoolu, põhjustades ülemise hingamisteede vibratsiooni. Kuid millised on norskamise peamised põhjused magades?

nina obstruktsioon

Norsatamise üks peamisi põhjuseid on nina obstruktsioon. See võib tekkida allergiate, sinusiidi, vaheseina hälbe või nina ummikute tõttu. Kui hingamisteed on blokeeritud, on õhul raskusi läbimisega, mille tulemuseks on vibratsioon ja sellest tulenevalt norskamine.

suurenenud mandlid ja adenoidid

Norsatamise eest võivad olla ka suurenenud mandlid ja adenoidid. Need kurgu tagaküljel asuvad struktuurid võivad hingamisteed osaliselt takistada, muutes õhu läbimise keeruliseks ja põhjustab norskamist.

magamisasend

Magamisasend võib ka norskamist mõjutada. Seljal magamine soosib kurgulihaste lõdvestamist, mis võib viia hingamisteede kitsenemise ja norskamiseni. Magamine kõrvale võib aidata hingamisteed avatumaks ja norskamist vähendada.

alkohol ja suitsetamise tarbimine

Alkoholitarbimine ja suitsetamine on tegurid, mis võivad norskamisele kaasa aidata. Alkohol lõdvestab kurgulihaseid, suurendades hingamisteede obstruktsiooni tõenäosust. Suitsetamine ärritab hingamisteesid, põhjustades põletikku ja ahenemist, mis võib samuti põhjustada norskamist.

ülekaalu

Ülekaal on veel üks tegur, mis võib norskamisele kaasa aidata. Rasva kogunemine kaela ümber võib hingamisteed kokku suruda, muutes õhku läbimise keeruliseks ja põhjustab norskamist.

norskamise ravi

Sõltuvalt probleemi põhjusest ja raskusest on norskamiseks mitu ravi. Mõned näited hõlmavad intraoraalsete seadmete kasutamist, operatsioone mandlite või adenoidide eemaldamiseks, muu hulgas positiivse rõhuseadmete kasutamist.

Juhtumi hindamiseks ja kõige sobivama ravi näitajaks on oluline konsulteerida eriarstiga. Norskamine võib olla muude terviseprobleemide, näiteks uneapnoe, sümptom, seega on oluline otsida professionaalset abi.

Loodame, et see artikkel on selgitanud teie kahtlusi norskamise põhjuste osas magades. Kui kannatate selle probleemi all, otsige kindlasti parima lahenduse leidmiseks meditsiinilist abi.

Scroll to Top