Mis põhjustab lisas põletikku

Mis põhjustab lisas põletikku?

Põletik liites, mida nimetatakse pimesoolepõletiks, on tervislik seisund, mis nõuab viivitamatut tähelepanu ja ravi. Selles artiklis uurime selle põletiku võimalikke põhjuseid ja kuidas seda saab diagnoosida ja ravida.

Põletiku põhjused lisas

pimesoolepõletik ilmneb siis, kui lisas on väike torukujuline kott, mis asub väga soolestikus, põletikuline. Ehkki põletiku täpne põhjus pole veel teada, on mõned teooriad selle kohta, mis võib probleemi käivitada.

lisa obstruktsioon

LISA üks peamisi põletiku põhjuseid on elundi takistamine. See võib ilmneda siis, kui väljaheide, lima või võõrkehad blokeerivad lisa avanemise, hoides ära korraliku drenaaži ja põhjustades bakterite kogunemise.

bakterite infektsioon

Põletikku võib põhjustada ka bakteriaalne infektsioon. Kui bakterid kogunevad takistatud lisas, võivad need kiiresti paljuneda, põhjustades põletikku ja nakatumist.

soolepõletikuhaigused

Mõned soolepõletikuhaigused, näiteks Crohni tõbi, võivad lisada lisas ka põletiku riski. Arvatakse, et nendes tingimustes esinev krooniline põletik mõjutab lisa.

diagnoosimine ja ravi

Põletiku diagnoosimine lisas toimub tavaliselt kliiniliste ja pildiaksamite, näiteks ultraheli ja kompuutertomograafia abil. Kui kinnitatakse pimesoolepõletit, hõlmab ravi tavaliselt lisa kirurgilist eemaldamist.

Oluline on otsida viivitamatut arstiabi, kui teil on selliseid sümptomeid nagu intensiivne kõhuvalu, palavik, iiveldus ja oksendamine, kuna liite põletik võib põhjustada tõsiseid komplikatsioone, näiteks elundi rebend.

Lühidalt, lisas põletik või pimesoolepõletik, võib olla põhjustatud elundite obstruktsioonist, bakteriaalsest infektsioonist või põletikulistest soolehaigustest. Tüsistuste vältimiseks on hädavajalik varajane diagnoosimine ja korralik ravi. Kui kahtlustate lisas põletikku, pöörduge kohe arsti poole.

Scroll to Top