Mis põhjustab eclampsiat sünnituse ajal

Mis põhjustab eclampsiat sünnituse ajal?

eclampsia on raske komplikatsioon, mis võib tekkida raseduse ajal, eriti sünnituse ajal. Seda iseloomustavad krambid ja see võib kujutada ohtu nii emale kui ka lapsele. Selles artiklis uurime eclampsia võimalikke põhjuseid sünnituse ajal.

Mis on eclampsia?

Eclampsia on rasedatel esinev tervislik seisund ja mida iseloomustavad krambid. Seda peetakse preeklampsia komplikatsiooniks, mis on seisund, mida iseloomustab kõrge vererõhk ja selliste elundite nagu neerude ja maksa kahjustused.

eclampsia põhjused sünnituse ajal

Eklempsia võib sünnituse ajal tekkida mitmete tegurite tõttu. Mõned peamised on:

 • Kõrge vererõhk: kõrge vererõhk on sünnituse ajal üks peamisi eklampsia riskifaktoreid. See võib põhjustada veresoonte kahjustusi ja mõjutada platsenta verevoolu, mis võib tekitada krampe.
 • Organite kahjustused: preeklampsia, mis on enne eklampsiat, võib kahjustada selliseid elundeid nagu neerud ja maksa. Need kahjustused võivad sünnituse ajal halveneda ja tekitada krambid.
 • Füüsiline ja emotsionaalne stress: sünnitus on naiste jaoks suure füüsilise ja emotsionaalse stressi hetk. See stress võib põhjustada krampe naistel, kes on juba eelsoodumusega eklampsiast.
 • Oluline on rõhutada, et eklampsia võib esineda isegi naistel, kellel raseduse ajal polnud preeklampsiat. Seetõttu on oluline, et kõiki rasedaid jälgitaks kohaletoimetamise ajal tähelepanelikult, et tuvastada eklampsia märke.

  eklampsia ravi sünnituse ajal

  Eklampsia ravi sünnituse ajal hõlmab meetmeid krambihoogude kontrollimiseks ning ema ja lapse kaitsmiseks. See võib hõlmata krambivastaste ravimite, näiteks magneesiumsulfaadi kasutamist, ja vajadusel keisrilõike hädaolukorra realiseerimist.

  Lisaks on oluline, et meditsiinimeeskond oleks valmis tegelema mis tahes komplikatsioonidega, mis võivad tekkida eclampsiaga naise sünnituse ajal. See hõlmab vererõhu tähelepanelikku jälgimist, beebi südamelööke ja sünnituse ohutu keskkonna tagamist.

  Eklampsia rasketel juhtudel võib vastsündinute intensiivravi osakonnas nõuda -UP -i nõuda, et tagada lapse jaoks sobiv hooldus.

  Lühidalt öeldes võib sünnitusel eklampsia põhjustada kõrge vererõhk, elundite kahjustused ning füüsiline ja emotsionaalne stress. See on tõsine seisund, mis nõuab viivitamatut arstiabi ja nõuetekohast ravi, et tagada ema ja lapse ohutuse tagamine.

  Scroll to Top