Mis on usaldusisik võõrandumine

Mis on usaldusisik võõrandumine?

usaldusisiku võõrandumine on juriidiline mõiste, mis viitab lepingute rahastamisel kasutatavale garantiile, eriti kinnisvara- ja autosektoris. Seda tüüpi lepingus annab võlgnik kinnisvara kinnisvara võla tasumise garantiina.

Kuidas usaldusisik võõrandumine töötab?

usaldusisiku võõrandumisel saab võlgnik heade otseomanikuks, kuid võlausaldajast saab usaldusisiku omanik. See tähendab, et võlgnikul on heade omamine ja kasutamine, kuid võlausaldajal on õigus seda jätkata, kui võlgnik on vaikimisi.

See vara ülekandmine toimub konkreetse lepingu kaudu, mida nimetatakse usaldusisiku võõranduslepinguks. Selles luuakse finantseerimise tingimused, näiteks tähtaja, osamakse väärtus ja intressimäärad.

Millised on usaldusisiku võõrandumise eelised?

usaldusisiku võõrandumisel on mõned eelised nii võlausaldaja kui ka võlgniku jaoks. Võlausaldaja jaoks pakub seda tüüpi garantii suuremat turvalisust, kuna maksejõuetuse korral on tal õigus jätkata head ja müüa seda võla tasumiseks.

Võlgniku jaoks võib usaldusisiku võõrandumine olla soodsam variant, kuna intressimäärad on sageli madalamad kui muudes krediidivõimalustes. Lisaks saab võlgnik head kasutada osamaksete makseperioodil.

Näide usaldusisiku võõrandumise lepingust:


võlgniku nimi
võlausaldaja nimi
hea kirjeldus
rahastamisväärtus


João da Silva pank xyz ABC mudeli sõiduk r 30 000,00 dollarit


Ülaltoodud näites on võlgnik João da Silva ja võlausaldaja Banco XYZ. Kõnealune hea on ABC mudelisõiduk ja rahastamissumma on 30 000,00 dollarit.

Lisateavet usaldusisiku võõrandumise kohta

Allikas: www.example.com

Loodan, et see ajaveeb on selgitanud teie kahtlusi usaldusisiku võõrandumise osas. Kui teil on rohkem küsimusi, jätke see kommentaaridesse!

Scroll to Top