Mis on ummistunud nina jaoks hea

Mis on hea ninasse?

Ummistunud nina omamine võib olla äärmiselt ebamugav ja häirida igapäevaseid tegevusi. Õnneks on mitu ravivõimalust, mis aitavad seda probleemi leevendada. Selles artiklis uurime tõhusaid lahendusi, et oma nina avaldada.

1. Auru sissehingamine

Lihtne ja tõhus viis tilgutava nina leevendamiseks on auru sissehingamine. Täitke kauss kuuma veega ja lisage paar tilka eukalüpti või piparmündi eeterlikku õli. Katke pea rätikuga ja hingake auru mõni minut. See aitab nina kõige suurendada ja leevendada ninarõhku.

2. Soolalahus

Soolalahus on ohutu ja tõhus võimalus nina ummistamiseks. Võite osta valmis soolalahust apteekides või teha kodus oma. Segage lihtsalt teelusikatäis soola klaasi sooja veega ja kasutage ninasõõrmetele paar tilka. See aitab puhastada ninakäike ja leevendada ummikuid.

3. Nina dekongestandid

Nasaalsed dekongestandid on tasuta -müügi ravimid, mis aitavad rahulikku nina leevendada. Nad töötavad, vähendades nina lõikude veresoonte turset, hõlbustades hingamist. Siiski on oluline neid kasutada mõõdukalt ja järgida tootja juhiseid, kuna liigne kasutamine võib põhjustada kõrvaltoimeid.

4. Hüdratsioon

Palju vett joomine ja hüdreeritud püsimine võib aidata nõmedat nina leevendada. Nõuetekohane hüdratsioon aitab nina lima häälestada, hõlbustades selle kõrvaldamist. Lisaks on hüdraatumine keha üldise tervise jaoks oluline.

5. Pea kõrgus une ajal

Kui lamate, võib lima akumuleerumine teie tilguse nina halvemaks muuta. Selle vältimiseks proovige une ajal pead tõsta, kasutades täiendavaid padju või kiilupadja. See aitab lima tühjendada ja hõlbustada hingamist.

Järeldus

Ummistunud nina võib olla häiriv, kuid õnneks on saadaval mitmeid ravivõimalusi. Proovige mõnda ülalnimetatud näpunäidet ja vaadake, milline neist sobib teie jaoks kõige paremini. Kui sümptomid püsivad või süvenevad, on nõuetekohase diagnoosi ja isikupärastatud raviplaani saamiseks alati soovitatav konsulteerida arstiga.

Scroll to Top