Mis on tõhus

Mis on lühiajaline?

Mõistet “lühiajaline” kasutatakse millegi kirjeldamiseks, millel on lühike, põgus või ajutine olemasolu. See on kontseptsioon, mis esineb paljudes valdkondades, näiteks filosoofia, kunst, loodus ja isegi digitaalses maailmas.

filosoofias

Filosoofias on lühiajaline seotud mõttega, et kõik elus on ajutine ja mööduv. Selle arvamuse kohaselt pole miski püsiv ja kõik võidakse muutuda ja muuta. See filosoofiline vaatenurk tuletab meile meelde, kui oluline on kasutada praegust hetke ja väärtustada põgusaid kogemusi.

art

Kunstil on lühiajaline mitmel ilmingul, näiteks etendus, installatsioon ja maakunst. Need väljendusvormid hindavad vaataja kogemust praegusel hetkel, kasutades sageli riknevaid materjale või luues teoseid, mis kestavad ainult lühikese aja jooksul.

digitaalses maailmas

Digitaalses maailmas saavutas lühiajaline silmapaistvus sotsiaalsete võrgustike tekkimisega ja teatud aja möödudes kaduvate sisuga. Näited on Instagrami lood, Snapchati klõpsud ja Twitteri lühiajalised postitused. See suundumus kajastab hetke ja juhuslikuma suhtluse otsimist, kus teavet jagatakse kiiresti ja ajutiselt.

Efemeerse tähtsus

LEFEMERS tuletab meile meelde elu mööduvust ja iga hetke nautimise olulisust. Ta kutsub meid väärtustama põgusaid kogemusi ja mitte klammerduma materiaalsete asjade külge liiga palju. Lisaks kutsub lühiajalised meid üles mõtlema ümber, kuidas me suhelda digitaalse maailmaga, otsides tasakaalu sotsiaalsete võrgustike vahetu ja inimsuhete sügavuse vahel.

  • tekst 1
  • tekst 2
  • tekst 3

  • 1 veerg
    veerg 2


    antud 1 antud 2

    antud 3 antud 4