Mis on pagulus

Mis on pagulus?

Pagulus on olukord, kus inimene on sunnitud lahkuma oma päritoluriigist ja elama mujal, tavaliselt poliitilise tagakiusamise, sõja, etniliste või usuliste konfliktide tõttu. See on sunniviisilise nihke vorm, millel võib olla üksikisiku jaoks olulised emotsionaalsed, sotsiaalsed ja majanduslikud tagajärjed.

paguluse põhjused

On mitu põhjust, mis võivad kedagi pagulusesse viia. Mõned peamised on:

 • Poliitiline tagakiusamine: kui isikut taga kiusatakse nende poliitiliste arvamuste või tegevuse eest, mis on vastuolus praeguse valitsusega.
 • Sõda: relvastatud konfliktide olukordades peavad paljud inimesed kodust lahkuma ja otsima varjupaika teistes riikides.
 • etnilised või religioossed konfliktid: kui erinevate etniliste või usurühmade vahel on pingeid, võivad mõned inimesed olla vägivalla ja diskrimineerimise sihtmärgiks, sunnitud lahkuma oma kogukondadest.

paguluse tagajärjed

Pagulus võib olla mitmeid tagajärgi selle inimese elule, kes on sunnitud oma riigist lahkuma. Mõned neist hõlmavad:

 • Kodu- ja tugivõrgustiku kaotamine: päritoluriigist lahkudes kaotab inimene oma kodu, oma asjad ja tugivõrgustik, mis võib tekitada abituse ja üksinduse tunnet.
 • Keelelised ja kultuurilised tõkked: uude riiki saabudes on tavaline silmitsi raskustega uue kultuuriga suhtlemisel ja kohanemisel, mis võib põhjustada eraldamis- ja integratsiooniraskusi.
 • Emotsionaalsed probleemid: pagulus võib põhjustada traume ja emotsionaalseid probleeme nagu ärevus, depressioon ja posttraumaatiline stress.
 • ajaloolised pagulusnäited

  Ajalugu on täis näiteid inimestest, kes on sunnitud oma päritoluriigist lahkuma ja elama paguluses. Mõned tuntuimad juhtumid on:


  nimi
  põhjus
  sihtkoht


  Nelson Mandela poliitiline tagakiusamine Robbeni saar, Lõuna -Aafrika

  Albert Einstein poliitiline tagakiusamine Ameerika Ühendriigid

  frida kahlo sõda Mehhiko


  Need on vaid mõned näited, kuid on arvukalt lugusid inimestest, kes on pidanud oma riigist lahkuma ja oma elu mujal alustama.

  allikas: näide.com

  Scroll to Top