Mis on orgasm

Mis on orgasm?

Orgasm on intensiivse seksuaalse naudingu hetk, mis ilmneb keha stimulatsiooni ajal, eriti seksiorganid. See on füsioloogiline ja emotsionaalne reaktsioon, mis on tavaliselt seotud seksuaalse haripunktiga.

Kuidas orgasm ilmneb?

Orgasm toimub erinevates faasides ja hõlmab ridade muutusi kehas. Seksuaalse erutuse ajal on suguelundite verevoolu suurenenud, mis põhjustab meeste erektsiooni ja naiste tupe määrimist.

Kui põnevus suureneb, ilmneb vaagnalihaste kokkutõmbumine ja naudingutunne suureneb. Need rütmilised kokkutõmbed vastutavad orgasmi tunde eest.

orgasmi eelised

Orgasm annab füüsilisele ja emotsionaalsele tervisele mitmeid eeliseid. Orgasmi ajal vabastab keha endorfiinid, mis on kemikaalid, mis vastutavad naudingu ja heaolu tunde eest.

Lisaks võib orgasm aidata leevendada stressi, parandada und, tugevdada immuunsussüsteemi ja leevendada isegi valu, näiteks menstruatsiooni krambid.

uudishimu orgasmi kohta

 • Orgasm võib isiklikult erineda inimese intensiivsuse ja kestusega.
 • Kõik inimesed ei jõua orgasmile ainult vaginaalse läbitungimisega. Kliitorite stimuleerimine on paljude naiste jaoks kriitilise tähtsusega orgasmi jõudmiseks.
 • Orgasmi on erinevat tüüpi, näiteks kliitori orgasm, vaginaalne orgasm ja anaalorgasm.

 • orgasmi tüüp
  kirjeldus


  Clory orgasm saavutatakse kliitori otsese või kaudse stimuleerimise kaudu.

  tupe orgasm saavutatakse stimuleeriv punkt G, mis asub tupe eesmisel seinal.

  anaalorgasm See saavutatakse meeste puhul päraku ja eesnäärme stimulatsiooni kaudu.
  <Ülevaated>
  Scroll to Top