Mis on Mita

Mis on Mita?

Mita on termin, mis pärineb ladina keelest “Mītta” ja mis tähendab “saatmist” või “saatmist”. Kuid mõistet “Mita” kasutatakse ka erinevates kontekstides ja valdkondades, nagu ajalugu, majandus ja isegi populaarkultuur.

mita ajaloos

Ajaloolises kontekstis oli MITA sunniviisiline töösüsteem, mida inkasid kasutasid iidses inkade impeeriumis. Selles süsteemis pidid töötajad osutama riigile teenuseid teatud aja jooksul, tavaliselt põllumajanduse või ehitustegevuses.

mita majanduses

Majanduses on MITA termin, mida kasutatakse kolooniaperioodil Ladina -Ameerikas eksisteerinud kohustusliku töösüsteemi viitamiseks. Selles süsteemis olid põlisrahvas sunnitud töötama hõbe- ja kuldkaevandustes, mida Hispaania kolonisaatorite poolt ära kasutasid.

mita populaarkultuuris

Lisaks kasutatakse terminit “Mita” ka populaarkultuuris, et viidata inimesele, kes paistab silma antud piirkonnas või tegevuses. Näiteks on inimene, keda spordis peetakse “Mita”, see, kellel on erandlikud oskused ja mida peetakse spordis viidetena.

uudishimu:

Kas teadsite, et terminit “Mita” kasutatakse ka mõnes Ladina -Ameerika riigis peo või pidustuste viitamiseks? Näiteks Peruus on “Mita” traditsiooniline partei, mis esineb mõnes riigi piirkonnas.

 • Mõiste “Mita” päritolu
 • Mita ajaloos
 • Mita majanduses
 • Mita populaarkultuuris


 • tähendus


  mita Esitage või saatmine

  mita inkade sunnitud töösüsteem

  mita kohustuslik töösüsteem koloonia Ladina -Ameerikas

  mita inimene, kes paistab silma antud piirkonnas või tegevuses


  Scroll to Top