Mis on melasma

Mis on Melasma?

Melasma on nahahaigus, mis põhjustab pimedate ja ebaregulaarsete laikude tekkimist päikese käes olevates piirkondades, näiteks nägu, käed ja kael. Need laigud tulenevad melaniini tootmise suurenemisest, pigmendist, mis vastutab nahavärvi eest.

Melasma

põhjused

Melasma põhjused ei ole veel täielikult mõistetavad, kuid arvatakse, et geneetilised, hormonaalsed tegurid ja päikese käesolev kokkupuude mängivad nende arengus olulist rolli. Rasedatel, kes võtavad rasestumisvastaseid tablette või läbivad asendushormoonravi, tekivad tõenäolisemalt melasma.

melasma sümptomid

Melasma sümptomid hõlmavad tumedate ja ebaregulaarsete laikude tekkimist nahal, eriti päikese käes kokku puutunud aladel. Need plekid võivad erineda suuruse ja kujuga ning on naistel tavaliselt sagedamini kui meestel.

Melasma ravi

Melasma ravi võib olla keeruline, kuid saadaval on mitu võimalust. Nende hulka kuulub valgendavate kreemide kasutamine, keemiline koorimine, laserravi ja intensiivne impulss -valgusteraapia. Teie konkreetse juhtumi parima ravi määramiseks on oluline konsulteerida dermatoloogiga.

melasma ennetamine

Melasma ennetamine hõlmab piisavat kaitset päikesevalguse eest. See hõlmab igapäevase päikesekaitsekreemi, laiade mütside ja kaitseriidete kasutamist. Lisaks võib ka valgendavate koostisosi sisaldavate nahahooldustoodete liigse kokkupuute vältimine aidata ka melasmat vältida.

 • Kasutage päikesekaitsekreemi päevas
 • Vältige liigset päikese kokkupuudet
 • Kandke laiad vahelehe mütsid ja kaitseriided
 • Nõuetekohase ravi saamiseks pöörduge dermatoloogi poole

 • ravi
  kirjeldus


  valgendavad kreemid sisaldavad koostisosi, mis aitavad vähendada melaniini tootmist

  keemiline koorimine Eemaldage nahast pealiskaudsed kihid, soodustades rakkude uuenemist

  laserteraapia kasutab melaniini tootvate rakkude hävitamiseks kergeid talasid

  intensiivne impulsiga valgusteraapia kiirgab melaniini tootmise vähendamiseks kergeid impulsse


  Scroll to Top