Mis on Mbps

Mis on MBPS?

Kui olete juba Internetist otsinud, olete tõenäoliselt kokku puutunud mõistega “MBPS”. Aga kas sa tead, mida see tähendab? Selles artiklis selgitame, mis on MBPS ja kuidas see on seotud teie Interneti -ühenduse kiirusega.

Mida Mbps tähendab?

Mbps on lühend “Megabits sekundis”. See on mõõtühik, mida kasutatakse arvutivõrgus andmeedastuse kiiruse kvantifitseerimiseks. Mida suurem on Mbps -i väärtus, seda kiirem on Interneti -ühendus.

Kuidas on Mbps seotud Interneti kiirusega?

Kui palkate Interneti -plaani, on tavaline, et ühenduse kiiruse teavitatakse MBP -des. See kiirus tähistab andmete hulka, mida saab sekundiga üle kanda. Mida suurem on Mbps -i kiirus, seda kiirem on veebilehtede laadimine, failide allalaadimised ja üleslaadimised, video voogesitus, muu hulgas veebitegevused.

Oluline on märkida, et MBP -de kiirus võib varieeruda mitmete tegurite järgi, näiteks kasutatud tehnoloogia (kiudoptiline, kaabel, ADSL jne), võrgu infrastruktuuri kvaliteet ja teie seadme ja vahemaa vaheline kaugus Interneti juurdepääsupunkt.

Lisaks on vaja eristada MBP -sid Mbps. Kui MBPS viitab megabitidele sekundis, tähistab MBPS megabaiti sekundis. Ba bait koosneb 8 bitist, nii et Mbps teisendamiseks MBP -deks peate väärtuse jagama 8.

Kuidas teada saada oma Interneti kiirust MBP -des?

Internetis on saadaval mitu tööriista, mis võimaldavad teil mõõta oma MBP -ühenduse kiirust. Üks tuntumaid on Speedtest, mis viib läbi allalaadimise, üleslaadimise ja latentsusaja kiiruse testid. Lihtsalt minge Speedtest veebisaidile ja klõpsake tulemuste saamiseks nuppu “Start Test”.

Oluline on meeles pidada, et võrgunõudluse ja muude väliste tegurite kohaselt võib Interneti kiirus kogu päeva jooksul varieeruda. Seetõttu on teie ühenduse täpsema keskmise saamiseks soovitatav teha erinevatel aegadel.

Järeldus

Mbps on mõõtühik, mida kasutatakse arvutivõrgus andmeedastuse kiiruse kvantifitseerimiseks. Mida suurem on Mbps -i kiirus, seda kiirem on Interneti -ühendus. Oluline on läbi viia kiiruskatseid, et kontrollida, kas teie ühendus on kooskõlas lepingulise plaaniga ja vastab teie vajadustele.

Scroll to Top