Mis on masohhist

Mis on masohhist?

Mõistet “masohhist” kasutatakse füüsilise või emotsionaalse valu kaudu naudingu või rahulolu kirjeldamiseks. Masohhismi peetakse seksuaalpraktikaks, kuid seda saab rakendada ka muudes eluvaldkondades.

termini päritolu

Mõiste “masohhist” tuleneb Austria kirjaniku Leopold von Sacher-Maschi nimest, kes oli tuntud oma teoste poolest, mis kasutas valu kaudu naudingu teemat ära. Tema kuulsaim teos “Veenus das Peles” kujutab sadomasohistlikku suhet.

masohhismi omadused

Masohism hõlmab teadlikku või alateadlikku olukordade püüdlust, mis põhjustab valu või kannatusi. Masohhismi mõned ühised omadused hõlmavad:

  • füüsilise või emotsionaalse valu atraktsioon;
  • Tore olla alistuv või domineeriv;
  • Soov olla alandatud või väärkohtlemine;
  • Seksuaalne erutus valu kaudu;
  • Otsige suhteid või tavasid, mis hõlmavad masohhismi.

masohhism seksuaalpraksises

Seksuaalses kontekstis saab masohhismi uurida muu hulgas selliste praktikate kaudu nagu orjused, peksmine, verbaalne alandus. Oluline on märkida, et kõik tavad peavad olema konsensuslikud ja teostama ohutult, austades iga asjaosalise piire.

masohhism ja vaimne tervis

Masohism võib olla tervisliku ja konsensusliku seksuaalse väljenduse vorm, kui see on ohutu ja vastutustundlik. Kui masohhism muutub sunniviisiliseks, enesehävituslikuks või häirib oma elu, võib see olla märk vaimse tervise probleemidest, mis nõuavad professionaalset tähelepanu.

Järeldus

Masohism on praktika, mis hõlmab naudingu saamist füüsilise või emotsionaalse valu kaudu. Ehkki seda seostatakse tavaliselt seksuaalse kontekstiga, võib masohhism avalduda teistes eluvaldkondades. On oluline, et masohhistlikud tavad oleksid konsensuslikud, ohutud ja austaksid iga asjaosalise piire.

Scroll to Top