Mis on koosseis

Mis on koosseis?

Mõiste “kokkupanek” pärineb prantsuse keelest ja tähendab “kokkupanekut” või “rühmitamist”. Kunst on Agressege tehnika, mis seisneb kolmemõõtmelise kompositsiooni loomises erinevate objektide ja materjalide ristmikust.

Assamblee päritolu ja ajalugu

Assamblee tekkis kahekümnenda sajandi alguses kunstilise väljenduse vormina, mis purunes traditsiooniliste maali- ja skulptuurimustritega. Eriti populariseerisid seda dadaist ja sürrealistlikud kunstnikud, kes püüdsid uurida uusi loomise võimalusi.

Assamblee üks pioneeridest oli prantsuse kunstnik Marcel Duchamp, kes sai tuntuks oma provokatiivsete ja kontseptuaalsete teoste poolest. Duchamp kasutas oma kompositsioonide loomiseks leitud objekte, näiteks urinoolid ja jalgrattarattad.

montaaži omadused

Assamblee on tehnika, mis võimaldab kunstnikul uurida kolmemõõtmelisust ja erinevate materjalide kombinatsiooni. Erinevalt traditsioonilisest skulptuurist, mis algab materjali plokist kuju skulptuuriks, eraldub komplekt olemasolevate objektide ristmikust.

Assambes kasutatavad materjalid võivad olla kõige mitmekesisemad, alates igapäevastest objektidest kuni osadeni. Idee on luua kompositsioon, mis edastab sõnumi või kutsub esile vaataja peegelduse.

kokkupaneku näited

Kogu maailmas on arvukalt näiteid montaažitöödest. Mõned kaasaegsed kunstnikud, kes selles tehnikast silma paistavad, on Louise Nevelson, Robert Rauschenberg ja Joseph Cornell.

Kuulus näide kokkupanekust on Marcel Duchampi töö “purskkaev”. Selles töös kasutas Duchamp tavalist pissuaari ja kirjutas talle alla varjunimega “R. Mutt”. See töö tekitas poleemikat ja seadis kahtluse alla traditsioonilised kunsti mõisted.

Järeldus

Assamblee on kunstiline tehnika, mis võimaldab kunstnikul uurida kolmemõõtmelisust ja erinevate materjalide kombinatsiooni. See tekkis kahekümnenda sajandi alguses ja seda populariseerisid dadaistlikud ja sürrealistlikud kunstnikud. See on väljendusvorm, mis puruneb traditsiooniliste kunstistandarditega ja püüab provotseerida vaatajale peegeldusi.

Scroll to Top