Mis on kaubandusbilanss

Mis on kaubandusbilanss?

Kaubandussaldo on termin, mida kasutatakse teatud aja jooksul riigi ekspordi ja impordi erinevuse kirjeldamiseks. See on oluline näitaja, et mõõta rahva majandustulemusi ja selle suhteid rahvusvahelise kaubandusega.

Kuidas kaubanduse tasakaal töötab?

Kaubandussaldo arvutatakse, lahutades impordi väärtuse ekspordi väärtusest. Kui ekspordi väärtus on kõrgem kui import, on riigil kommerts ülejääk. Teisest küljest, kui impordi väärtus on ekspordist suurem, on riigil äriline puudujääk.

Miks on kaubandusbilanss oluline?

Kaubandussaldo on oluline, kuna see kajastab riigi konkurentsivõimet rahvusvahelisel turul. Kommerts ülejääk võib näidata, et riik toodab kvaliteetseid ja konkurentsivõimelisi kaupu ja teenuseid, mis võib suurendada majanduskasvu. Teisest küljest võib kommertsdefitsiit osutada sellele, et riik impordib rohkem kui eksporti, millel võib olla majandusele negatiivne mõju.

kaubanduse tasakaalu mõjud

Kaubandusbilanss võib olla riigi majandusele mitu mõju. Kommerts ülejääk võib põhjustada rahvusvaheliste reservide suurenemist, kohaliku valuuta tugevdamist ja investorite usalduse parandamist. Teisest küljest võib kaubanduslik puudujääk põhjustada valuuta väljalaskeava, nõrgendades kohalikku valuutat ja suurendades sõltuvust välisrahastamisest.

poliitika tasakaalu tasakaalu tasakaalustamiseks

Kaubandusbilansi tasakaalustamiseks saavad valitsused võtta vastu mitmesuguseid poliitikaid, näiteks ekspordi julgustamine, impordi vähendamine, muu hulgas riikliku tööstuse konkurentsivõime edendamine. Need poliitikad võivad erineda vastavalt iga riigi majanduslikele omadustele.

 • Ekspordi stiimul: valitsused saavad pakkuda maksu- ja rahalisi stiimuleid ettevõtetele, kes ekspordivad nende tooteid, näiteks maksuvabastus, muu hulgas spetsiaalseid krediidiliine.
 • Impordipiirangud: valitsused võivad kehtestada kaubanduslikke tõkkeid, näiteks tariifid ja kvoodid välismaised tooted kodumaiste toodete piiramiseks ja riikliku tööstuse kaitsmiseks.
 • Konkurentsivõime edendamine: valitsused saavad investeerida infrastruktuuri, haridusse ning teadus- ja arendustegevusesse, et parandada riiklikku tööstuse konkurentsivõimet ja suurendada eksporti.

 • riik
  eksport (miljardites dollarites)
  import (miljardites dollarites)
  Kaubandussaldo (miljardites dollarites)  brasiilia 200 150 50

  Ameerika Ühendriigid 500 600 -100

  Hiina 1000 800 200


  Lisateave Brasiilia keskpanga veebisaidi kaubanduse tasakaalu kohta

  VIITED:

 • https://www.bcb.gov.br/controleinflacao/balanca
 • https://www.investopedia.com/terms/t/tradebalance.asp