Mis on karma

Mis on karma?

Karma on India religioonide põhimõtteline mõiste, näiteks hinduism, budism ja džainism. See on sanskriti sõna, mis tähendab “tegevus” või “tegu”. Karma põhineb veendumusel, et kõigil meetmetel on tagajärjed, ja need tagajärjed mõjutavad inimese praegust ja tulevast elu.

Kuidas Karma töötab?

Karma filosoofia kohaselt mõjutavad kõik füüsilised, verbaalsed või vaimsed toimingud universumile. Need toimingud loovad energiat, mis võib olla positiivne või negatiivne, sõltuvalt nende taga olevast kavatsusest. Karma on nagu universaalne seadus, mis tasakaalustab neid energiaid, tagades, et igal toimingul on vastav reaktsioon.

karma tüübid

Seal on erinevat tüüpi karma, mille võib jagada kahte põhikategooriasse: individuaalne karma ja kollektiivne karma. Individuaalne karma on inimese tegevuse tulemus, samas kui kollektiivne karma on inimrühma või kogu ühiskonna tegevuse tulemus.

 • Individuaalne karma
 • Kollektiivne karma
 • Karma

  tähtsus

  Karma on oluline, kuna see mõjutab India religioonides Samsara nime all tuntud sündi, surma ja taassünni tsüklit. Arvatakse, et inimese tegevus elus määrab tema olukorra järgmises elus. Seetõttu on Karma isikliku ja moraalse vastutuse vorm, julgustades inimesi eetiliselt ja kaastundlikult tegutsema.

  karma ja vaba tahe

  Kuigi Karma on seotud toimingute ja selle tagajärgedega, on oluline ka rõhutada, et India usundid usuvad vabasse tahte. See tähendab, et inimestel on võimalus teha valikuid ja teha otsuseid, mis võivad nende karmat mõjutada. Karma ei ole fikseeritud sihtkoht, vaid võimalus õppimiseks ja vaimseks kasvuks.

  Järeldus

  Karma on India religioonides keeruline ja sügav mõiste. Ta rõhutab tegevuse ja nende tagajärgede olulisust, julgustades inimesi tegutsema eetiliselt ja kaastundlikult. Karma on isikliku ja moraalse vastutuse vorm, mis mõjutab sündi, surma ja taassünni. See on võimalus õppimiseks ja vaimseks kasvuks, võimaldades inimestel oma valikute ja toimingute kaudu oma saatust kujundada.

  Scroll to Top