Mis on hea koduse abinõude hambavalu jaoks

Mis on hambavalu jaoks hea: tõhusad kodused abinõud

Hambavalu on tavaline probleem, mida võivad põhjustada mitmed tegurid, näiteks õõnsused, nakkused või isegi igemeprobleemid. Kui see valu ilmub, on oluline otsida korralikku ravi hambaarstiga. Siiski on mõned kodused abinõud, mis aitavad ajutiselt valu leevendada kuni kohtumise saamiseni.

hambavalu kodused abinõud

1. Suukaudne loputus sooja vee ja soolaga : segage teelusikatäis soola klaasi sooja veega ja tehke selle lahusega suuvesi. Sool aitab vähendada põletikku ja leevendada valu.

2. jääkompress : pange natuke jää kilekotti ja mähkige see rätikusse. Kandke jääkompress kahjustatud alale umbes 15 minutit. Jää aitab vähendada põletikku ja leevendada valu.

3. kummeli tee : valmistage kummelitee ja laske jahtuda. Tehke suuga teega või kandke mõjutatud piirkonda teele suruv tee. Kummelil on põletikuvastased ja valuvaigistamisomadused.

hambaarsti otsimisel

Oluline on meeles pidada, et need kodused abinõud on ainult palliatiivsed ega asenda hambaravi õiget töötlemist. Kui hambavalu püsib rohkem kui kaks päeva, kui on turse või palavik või kui teil on neelamisraskustena muid sümptomeid, on hädavajalik otsida nii kiiresti kui võimalik hambaarst.

 • Planeerige kohtumine hambavalule spetsialiseerunud hambaarstiga.
 • Sisestage hambaarst kodusümptomite ja kasutatud abinõude kohta.
 • Järgige hambaarsti juhiseid õigeks raviks.

 • omatehtud vahend
  Kuidas kasutada
  eelised


  suukaudne loputus sooja vee ja soolaga Tehke suupesu lahendusega vähendab põletikku ja leevendab valu

  jääkompress rakendage kahjustatud piirkonda 15 minutit vähendab põletikku ja leevendab valu

  kummeli tee Tehke suupesu või kandke teele hävitaja põletikuvastased ja valuvaigistamisomadused


  Scroll to Top