Mis on gootic

Mis on gootic?

Gooti kultuur on subkultuuriline liikumine, mis tekkis 1980. aastatel, algselt Inglismaal ja levis kogu maailmas. Tume ja melanhoolne esteetika iseloomustab gooti kultuur hõlmab mitmeid aspekte, näiteks muusika, mood, kunst ja elustiil.

gooti muusika

gooti muusika on üks gooti kultuuri sammastest. See hõlmab mitmeid žanre, näiteks gooti rokk, tumelaine, post-punk ja deathrock. Selliseid ansambleid nagu Bauhaus, Siouxsie ja The Banshees, halastuse õed ja Nephilimi põllud peetakse selles muusikalises stiilis teedrajavaks ja mõjukaks.

gooti mood

Gooti moodi tähistavad tumedate värvidega rõivad ja aksessuaarid, nagu must, lilla ja tumepunane. Gooti stiilis võib ulatuda kõige romantilisemast ja viktoriaanlikust ilmest kuni kõige punk ja tööstuslikuma väljanägemiseni. Sellised elemendid nagu korsettid, pits, nahk, ahelad ja naelu on gooti moodi tavalised.

gooti kunst

Gooti kunst on kunstiline stiil, mis tekkis keskajal, kaheteistkümnenda kuni 15. sajandi vahel. Gootic Art iseloomustab oma suurejoonelised ja detailsed hooned, mis on tuntud oma katedraalide, vitraaži ja skulptuuride poolest. See tähistab suure religioossuse aega ja vaimse transtsendentsi otsimist.

gooti elustiili

Gooti eluviis hõlmab tumedat esteetikat ning introspektiivsemat ja melanhoolset maailmapilti. Gootidel on tavaliselt huvi selliste teemade vastu nagu surm, müsteerium, okultism ja gooti kirjandus. Lisaks väärtustab gooti kogukond individuaalsust ja isiklikku väljendust.

gooti subkultuurid

Gooti kultuuris on mitmeid subkultuure, mis erinevad muusikalise, esteetilise ja ideoloogia poolest. Mõned näited gooti subkultuuridest on Romantigoth, Cybergoth, Perkygoth ja pastell Goth.

kultuuriline mõju

gooti kultuur on aastate jooksul märkimisväärselt mõjutanud muusikat, moe ja kunsti. Lisaks mõjutas see teisi subkultuure ja stiile, näiteks Visual Kei, EMO ja Steampunk. Gooti esteetikat kasutatakse sageli ka meedias, filmides, sarjades ja muusikavideos.

viited:

  • gooti ja hämmastav

  • Scroll to Top