Mis on börs

Mis on börs?

börs on organiseeritud turg, kus viiakse läbi aktsialäbirääkimised ja muud finantsvarad. See on keskkond, kus investorid saavad osta ja müüa väärtpabereid, näiteks ärivarusid, valitsuse väärtpaberit, optsioone.

Kuidas börs töötab?

börsil peetakse läbirääkimisi elektroonilise platvormi kaudu, kus investorid saavad saata ostutellimusi või vara müüki. Need tellimused on registreeritud ja ületatud, et leida toimingu tegemisest huvitatud kolleege.

Läbirääkimised börsil toimuvad pidevalt turu avaaegadel. Varahinnad määravad pakkumise ja nõudluse, st iga varaga huvitatud ostjate ja müüjate arv.

Millised on börsil kaubeldavad peamised varad?

börsil on peamised kaupletud varad ettevõtete aktsiad. Lisaks peetakse üle ka valitsuse võlakirju, näiteks riigikassa otsesed optsioonid, tulevased lepingud.

Miks investeerida börsi?

Vahetusse investeerimine võib olla viis investeeringute mitmekesistamiseks ja suurema rahalise tulu saamiseks. Lisaks, näiteks aktsiatesse investeerides, saab investor ettevõtte partneriks ning saab kasu kasumist ja meetmete hindamisest.

Millised on börsisse investeerimise riskid?

Vahetusse investeerimine hõlmab riske, kuna varade hinnad võivad varieeruda mitmete tegurite järgi, näiteks riigi majandusolukord, ettevõtete tulemused muu hulgas. On oluline, et investor oleks nendest riskidest teadlik ja tal oleks täpselt määratletud investeerimisstrateegia.

 • Tururisk: varade hinnad võivad sõltuvalt turutingimustest erineda;
 • Likviidsusrisk: vara müümisega võib olla raskusi, kui pole huvitatud kolleege;
 • Krediidirisk: on oht, et ettevõte ei täida oma rahalisi kohustusi;
 • Volatiilsusrisk: varade hindu saab lühikese aja jooksul varieeruda.

 • peamised väärtuste stipendiumid maailmas


  New York (NYSE) Valley Bag

  Tokyo väärtuskott (TSE)

  Londoni väärtuskott (LSE)

  Hongkongi börs (HKEX)

  Shanghai väärtus stipendium (see)


  Lisateavet börsi kohta

  Allikas: bolsa de väärtused.com.br