Mis on Bide

Mis on bidet?

Bidê on isikliku hügieeni objekt, mille eesmärk on aidata pärast tualeti kasutamist intiimset puhastamist. Seda leidub tavaliselt erinevate riikide, eriti Euroopa, Aasia ja Ladina -Ameerika vannitubades.

Bidê

päritolu ja ajalugu

Bidet leiutati Prantsusmaal kaheksateistkümnenda sajandi paiku ja selle nimi pärineb prantsuse “bidetilt”, mis tähendab “väikest hobust”. Arvatakse, et nimi anti objekti sarnasuse tõttu mänguasjahobusega, mille lapsed sel ajal üles seadsid.

Alguses kasutas bidetti ainult Prantsuse aadlik, kuid järk -järgult muutus populaarseks ja levis teistes riikides. Tänapäeval on tavaline leida Bidêsid kodudes, hotellides ja isegi mõnes avalikus tualetis.

Kuidas Bideet töötab?

Bidett koosneb basseinist või kausist, tavaliselt portselanist, mis on täidetud veega. Sellel on kraan või klapp, mis kontrollib veevoolu, võimaldades kasutajal suunata veejoa soovitud piirkonda.

Bidê kasutamiseks istuge lihtsalt sellel ja avage kraan nii, et vesi algaks. Kasutaja saab vee reaktiivlennuki temperatuuri ja intensiivsust reguleerida vastavalt nende eelistustele.

BIDET

kasutamise eelised

Bidê pakub tualettpaberi kasutamise ees mitmeid eeliseid, näiteks:

 • Kõrgem hügieen: veejoa tagab tõhusama ja täieliku puhastamise, jäätmete ja bakterite eemaldamise;
 • Paberimajandus: bideti kasutamisel on võimalik tualettpaberi tarbimist vähendada, aidates kaasa keskkonna säilitamisele;
 • Mugavus: Bideti kasutamine võib olla mugavam kui tualettpaber, eriti liikuvuse või tundlikkusega inimestele intiimses piirkonnas;
 • Haiguste ennetamine: Bidê pakutav korralik puhastamine võib aidata ära hoida uriiniinfektsioone ja muid intiimse hügieeniga seotud haigusi.
 • lõplikud kaalutlused

  Bidê on objekt, mis pakub hügieenilisemat ja jätkusuutlikumat alternatiivi intiimseks puhastamiseks. Ehkki see pole mõnes riigis nii tavaline, on selle kasutamine muutumas kogu maailmas üha populaarsemaks.

  Kui te pole veel bidet proovinud, tasub kaaluda selle eeliseid ja mõelda ühe oma vannitoa ostmisele. Lisaks puhastustundele ja värskusele aitate kaasa keskkonna ja oma tervise säilitamisele.

  Scroll to Top