Mis on Aida

Mis on AIDA?

Aida on lühend, mis tähistab turunduses laialdaselt kasutatavat kommunikatsioonimudelit. See tähendab tähelepanu, huvi, soovi ja tegevust ning see on strateegia, mille eesmärk on juhendada tarbijat nende ostuprotsessis.

tähelepanu

Aida esimene samm on juhtida tarbijate tähelepanu. Seda saab teha loominguliste reklaamide, mõjukate pealkirjade või isegi erineva disaini kaudu. Eesmärk on panna tarbija peatuma ja pöörama tähelepanu edastatavale sõnumile.

intress

Pärast tähelepanu juhtimist on oluline äratada tarbijate huvi. Seda saab teha toote või teenuse kohta asjakohase teabe esitamisel, tuues välja selle eelised ja erinevused. Just selles etapis hakkab tarbija kaaluma pakutavat võimalust.

soov

Kui huvi on äratanud, on aeg luua tarbija soov. Seda saab teha rahulolevate klientide iseloomustuste, toodete kasutamise demonstratsioonide või isegi eksklusiivsete pakkumiste kaudu. Eesmärk on panna tarbija sooviks toodet või teenust käes.

tegevus

Lõpuks on Aida viimane samm julgustada tarbijat tegutsema. Seda saab teha selge ja sirgjoonelise üleskutse kaudu, näiteks “osta kohe” või “tehke oma broneering”. Eesmärk on panna tarbija võtma soovitud meetmeid, olgu see siis ost, registreerimine või mõni muu turundusstrateegia määratletud toiming.

Lühidalt, AIDA on kommunikatsioonimudel, mille eesmärk on juhendada tarbijat nende ostuprotsessis, läbides tähelepanu, huvi, soovi ja tegevuse etappe. See on strateegia, mida kasutatakse turunduses laialdaselt tõhusate ja mõjukate kampaaniate loomiseks.

Scroll to Top