Mida teeb 1 -aastane laps

Mida teeb 1 -aastane laps?

Kui laps lõpetab ühe aasta vanuse, toimub selle väljatöötamisel palju muudatusi. Selles etapis on nad üha iseseisvamad ja hakkavad uurima ümbritsevat maailma. Räägime selles blogis peamistest oskustest ja tegevustest, mida 1 -aastane laps saab esineda.

mootori areng

1 -aastane laps hakkab oma motoorseid oskusi arendama. Nad võivad hakata kõndima toega, hoides mööblit või vanemaid. Lisaks saavad nad hakata astuma üksi, endiselt ebastabiilsusega.

Veel üks oskus, mida nad arendavad, on võime püüda sõrmedega väikeseid esemeid, mida tuntakse pintsettidena. Nad saavad alustada ka plokkide ja lihtsate mänguasjade virnastamist.

Keele arendamine

1 aastaga on imikud hakanud mõistma ja reprodutseerima paar lihtsat sõna. Nad võivad öelda “emme” ja “isa” ning hakata jäljendama helisid ja sõnu, mis sageli kuulevad. Selles etapis on oluline palju rääkida lapsega, stimuleerides selle keele arengut.

sotsiaalne ja emotsionaalne areng

1 -aastased imikud on üha seltskondlikumad ja hakkavad teiste inimestega suhtlema. Nad võivad võõrastele “hüvasti” ja naeratada. Lisaks hakkavad nad oma emotsioone selgemalt demonstreerima, näiteks rõõm, kurbus ja pettumus.

toit

1 aastaga söövad paljud beebid juba kindlaid ja mitmekesiseid toite. Võib -olla hakkavad nad proovima rohkem tekstureeritud toite ja söövad kätega. Oluline on pakkuda tervislikku ja tasakaalustatud dieeti puuviljade, köögiviljade, valkude ja süsivesikutega.

rutiin

Rutiini omamine on oluline ühe aasta imikule. Nad tunnevad end turvalisemalt ja mugavamalt, kui nad teavad, mida kogu päeva jooksul oodata. Regulaarsed söögikordade, uinakute ja vannide ajad võivad aidata lapse väljatöötamisel ja heaolul.

Play

1 -aastased beebid armastavad mängida ja uurida nende ümbritsevat keskkonda. Nad saavad lõbutseda selliste lihtsate mänguasjadega nagu pallid, klotsid ja riideraamatud. Lisaks on suurepärased võimalused mängud, mis stimuleerivad motoorset koordinatsiooni, näiteks virnastamine ja varuosad.

Järeldus

1 -aastane laps on avastamise ja arengu faasis. Nad õpivad kõndima, rääkima ja suhtlema ümbritseva maailmaga. Oluline on stimuleerida selle arengut mängude, vestluste ja struktureeritud rutiini kaudu. Nautige seda etappi ja jälgige tähelepanelikult oma lapse iga saavutust!

Scroll to Top