Mida tähendab sissejuhatus

Mida tähendab sissejuhatus?

Sissejuhatus on teksti, diskursuse või akadeemilise töö algosa, mille eesmärk on esitada teema, millele käsitletakse ja äratab lugeja huvi. See on oluline samm, sest autor kontekstualiseerib teema, esitab probleemi ja piirdub teksti eesmärgid.

Sissejuhatuse tähtsus

Sissejuhatus on lugeja jaoks ülioluline, et mõista teksti konteksti ja on huvitatud lugemise jätkamisest. See peab olema selge, objektiivne ja atraktiivne, äratades lugeja uudishimu ja pakkudes vajalikku teavet käsitletava teema mõistmiseks.

Sissejuhatuse elemendid

Hästi struktureeritud sissejuhatus peaks sisaldama olulisi elemente, näiteks:

 • Kontekstualiseerimine: Oluline on lugeja paigutada teema kontekstis, tutvustades asjakohast ja ajakohastatud teavet;
 • Probleemi esitamine: on vaja paljastada keskne küsimus, mida tekstis arutatakse;
 • Eesmärgid piiritlemine: See on selgelt määratletud, millised on teksti eesmärgid, see tähendab, mis on ette nähtud teema lähenemisega saavutamiseks;
 • Teksti korraldamine: Huvitav on näidata, kuidas tekst üles ehitatakse, tutvustades lühikest ülevaadet käsitletavatest teemadest;
 • Järeldus: Sissejuhatus tuleb lõpetada sidusalt, valmistades lugejat teksti arendamiseks ette.
 • Sissejuhatus Näide

  Nüüd näitame sissejuhatust teemal “Terviseharjutuse praktika tähtsus”:


  Sissejuhatus


  Regulaarne treenimine on tervisliku elu säilitamiseks ja mitmesuguste haiguste ennetamiseks kriitilise tähtsusega. Selles tekstis käsitleme terviseõppe olulisust, esitades nende pakutavaid eeliseid nii keha kui ka vaimu jaoks. Lisaks arutame mõned näpunäited treeningrutiini alustamiseks ja selle kohta, kuidas üle saada takistustest, mis teel tekkida. Selle teksti kaudu loodame lugejatele teadvustada aktiivse ja tervisliku eluviisi olulisust.


  Selles näites tutvustab sissejuhatus teemat, kontekstualiseerib füüsilise koormuse olulisust tervisele, piirdub teksti eesmärke ja näitab, kuidas see struktureeritakse.

  Lühidalt öeldes on sissejuhatus teksti ehitamisel oluline samm, kuna see vastutab lugeja tähelepanu köitmise ja vajaliku teabe pakkumise eest, et mõista käsitletavat teema. Seetõttu on oluline pühendada aega ja tähelepanu selge, objektiivse ja atraktiivse sissejuhatuse väljatöötamisele.

  Scroll to Top