Mida tähendab saci

Mida ma tean?

Saci on Brasiilia folkloori kuju, tuntud selle poolest, et see on vallatu ja mänguline tegelane. Ta on esindatud ühe jalaga mustaks poisiks, kes kasutab punast korki ja suitsetab toru. SACI on üks peamisi legende Brasiilias ja on osa populaarsest kujutlusvõimest.

saci

legend

Saci legend räägib loo poisist, kes kaotades jahi lõksuga õnnetuses, muutub maagiliseks ja vallatu olendiks. Saci elab metsades ja metsades, kus talle meeldib kuulutada inimesi, näiteks esemete peitmine, hirmutavate mürade valmistamine ja loomade hirmutamine.

Traditsiooni kohaselt on SACI väga vilgas olend ja võib kaduda ja ilmuda ükskõik kuhu. Ta on tuntud ka oma võimest muutuda mullivanliks, mis teeb tema jäädvustamise veelgi raskemaks.

SACI omadused

SACI on esindatud ühe -legina musta poisina, kes kasutab punast korki ja suitsetab toru. Seda kujutatakse kui mängulist olendit, kuid see võib olla ka pahatahtlik ja põhjustada inimesi. Sellegipoolest võib SACI olla helde ja aidata neid, kes teda austusega kohtlevad.

Lisaks on SACI tuntud oma vilistamisvõime poolest, mis võib olla tema kohaloleku märk. Öeldakse, et kui keegi suudab SACI koori tabada, saab temast tema ori ja ta peab andma kolm soovi.

uudishimu saci kohta

 • Saci on Brasiilia folkloori üks populaarsemaid tegelasi.
 • Brasiilia eri piirkondades on mitu lugu ja legende.
 • Saci päeva tähistatakse 31. oktoobril Halloweeni alternatiivina.
 • Saci on tuntud ka oma kire suitsu ja toru vastu.

 • tegelane
  kirjeldus


  saci üks jalg must poiss, kannab punast korki ja suitsetab toru.

  curupira metsade kaitsja, jalad tagasi pööratud.

  boitatá tulekahju madu, mis kaitseb metsa ja hirmutab jahimehi.


  Scroll to Top