Mida planeeti nimetatakse Marsiks

Marsi uurimine: punane planeet

Mars, tuntud ka kui punane planeet, on meie päikesesüsteemi üks põnevamaid taevakehasid. Oma õhukese atmosfääri ja kõrbemaastikega on Mars olnud sajandeid uurimise ja spekulatsioonide objekt. Selles ajaveebis uurime mõned Marsi silmatorkavad funktsioonid ja saame teada, miks ta selle intrigeeriva hüüdnime sai.

Marsi atmosfäär

Marsi atmosfäär koosneb peamiselt süsinikdioksiidist, lämmastiku ja argooni löökidest. Selle atmosfäärirõhk on umbes 1% Maa atmosfäärirõhust, mis muudab Marsi eluks väga vaenulikuks keskkonnaks, nagu me seda teame. Peen atmosfäär aitab kaasa ka planeedi punakasvärvile.

Marsi pind

MARSi pinda on kaetud kiviste maastiku, liivaluidete ja löögikraatrite seguga. Iseloomulik punakas värv on raudoksiidi olemasolu, mida tuntakse ka roostena. See värv annab Marsile eristatava välimuse ja hüüdnime “Red Planet”.

Elu otsimine Mars

Alates esimestest teleskoopidest kuni tänapäevaste kosmosemissioonideni on Marsi elu otsimine olnud ruumilise uurimise üks peamisi eesmärke. Ehkki me ei ole veel leidnud lõplikke tõendeid elu kohta planeedil, jätkavad mitmed missioonid, näiteks NASA Roveri uudishimu, uurida mineviku või praeguse mikroobi elu võimalust.

uudishimu Mars

  • Mars on Päikesest neljas planeet ja päikesesüsteemi teine ​​väikseim, ainult elavhõbeda taga.
  • Ühel päeval kestab Marsil umbes 24 tundi ja 37 minutit, natuke kauem kui üks päev maa peal.
  • Marsil on kaks väikest kuud, nii nimetatud fobos ja deos.
  • Marsis asuv Olympus on päikesesüsteemi kõrgeim vulkaan, mille kõrgus on umbes 22 kilomeetrit.
  • Järeldus

    Punane planeet Mars jätkab kosmoseteadlasi ja entusiaste intrigeerimist ja lummamist. Oma õhukese atmosfääri, kõrbemaastike ja eluvõimaluse korral on Mars pidev ruumilise uurimise sihtmärk. Tehnoloogia edenedes loodame leida selle salapärase planeedi kohta rohkem saladusi ja kes teab ühel päeval küsimusele: kas Marsil on elu?

    Scroll to Top