Mida panna sissekasvanud küünte selga

Mida panna sissekasvanud küünte?

sissekasvanud küün võib olla äärmiselt valus ja ebamugav. See ilmneb siis, kui küünte serv kasvab pigem kui suureks kasvades. See võib põhjustada põletikku, valu ja isegi nakkust.

Elatud küünte omatehtud ravimeetodid

On mõned koduravi, mis aitavad sissekasvanud küünte sümptomeid leevendada. Siiski on oluline märkida, et need ravimeetodid ei asenda konsultatsiooni tervishoiutöötajaga.

1. Soe veevann soolaga

Sissekasvanud küünte üks levinumaid ravimeetodeid on sooja veevann soolaga. Selle töötlemiseks täitke lihtsalt kauss sooja veega ja lisage lusikaga soola. Seejärel kastke mõjutatud jalg vette umbes 15 minutiks. See vann aitab vähendada põletikku ja valu.

2. Soe vesi kompressse

Lisaks sooja soolaga vannile saate teha ka sooja veekompreseerida otse sissekasvanud varbaküüni. Lihtsalt niiske puhas rätik soojas vees ja kandke naelale mõni minut. Korrake seda protsessi paar korda päevas valu ja põletiku leevendamiseks.

3. Eeterlike õlide kasutamine

Mõnedel eeterlikel õlidel, näiteks melaleuca õli ja lavendliõli, on põletikuvastased ja antibakteriaalsed omadused, mis võivad aidata sissekasvanud küünte ravis. Lahjendage paar tilka eeterlikku õli kandeõli, näiteks kookosõli, ja kandke kahjustatud küüntele.

Millal tervishoiutöötaja otsida?

Ehkki koduravi võib aidata sissekasvanud küünte sümptomeid leevendada, on oluline otsida tervishoiutöötajat, kui valu ja põletik püsivad või süvenevad. Mõnel juhul võib olla vajalik protseduur, mis eemaldaks probleemi põhjustava osa.

sissevoolanud küünte ennetamine

Sissekasvanud küünte tekkimise vältimiseks on oluline olla ettevaatlik, näiteks:

 • Lõika küüned õigesti, vältides neid liiga lühikeseks või ümardatud;
 • mugavate kingade kandmine, mis ei pigista sõrmi;
 • Vältige küünte piirkonnas traumat;
 • Hoidke jalad puhtad ja kuivad;
 • Vältige pikka aega tihedaid või kõrgeid kontsasid.
 • Neid näpunäiteid järgides saate vähendada sissekasvanud küünte tekkimise riski.

  Järeldus

  pakitud küün võib olla valulik ja ebamugav probleem, kuid on omatehtud ravimeetodeid, mis võivad aidata sümptomeid leevendada. Siiski on oluline otsida tervishoiutöötaja, kui valu püsib või halveneb. Lisaks võib ennetavate meetmete võtmine aidata vältida sissekasvanud küünte tekkimist.

  Scroll to Top