Mida panna pannile, et mitte mustaks saada

Kuidas vältida panni mustaks muutumist?

Kes ei tulnud kunagi pannile, mis sai selle musta kihi põhja kinni? Lisaks sellele, et see probleem on esteetiliselt ebameeldiv, võib see probleem kahjustada toidu ja isegi tervise maitset. Kuid ärge muretsege, selles artiklis anname teile mõned näpunäited selle vältimiseks.

1. Kasutage taimeõli

Enne keetmise alustamist on oluline panni põhja taimse õliga määrida. See loob kaitsekihi, mis takistab toitu kleepumast ja põletamisest.

2. Vältige metalliriistade kasutamist

Metalliriistad, näiteks lusikad ja spaatlid, võivad kriimustada panni põhja ja hõlbustada jäätmete kogunemist. Valige silikooni- või puidutariidid, mis on panni kattega lahkemad.

3. Ärge jätke panni tulekahju

Pikka aega tühjaks jätmine võib pikka aega üle kuumeneda ja põhjustada tumedaid laike. Enne kuumuse sisselülitamist pange pannile alati vedelik või toit.

4. Puhastage õigesti

Pärast kasutamist peske pann sooja vee ja neutraalse pesuvahendiga. Jäätmete eemaldamiseks kasutage pehmet käsn või nailonharja. Vältige terasest õlgede või abrasiivsete toodete kasutamist, mis võib katte kahjustada.

5. Tehke regulaarselt sügavat puhastust

Lisaks igapäevasele puhastamisele on oluline regulaarselt sügavamalt puhastada. Selleks täitke pann veega ja lisage lusikaga söögisooda. Kuumutage kuumusele ja keetke mõni minut. Seejärel hõõru käsnaga ja loputage hästi.

Järeldus

Neid lihtsaid näpunäiteid järgides saate takistada oma pannil mustaks saamist ja elu pikendamist. Tervisliku ja maitsva dieedi tagamiseks pidage meeles alati oma köögiriistade eest hästi hoolitsemist.

Scroll to Top