Mida ja jumaldamine

Mis on magustav?

Magustamine on protsess, mida kasutatakse suhkru või muude magusainete lisamiseks toidule ja jookidele, et muuta need magusamaks. See on tavaline tava kogu maailmas ja seda kasutatakse laialdaselt toidu- ja joogitööstuses.

magusainete tüübid

Turul on saadaval erinevat tüüpi magusaineid, millel kõigil on oma omadused ja omadused. Mõned kõige tavalisemad magusained hõlmavad:

 • suhkur: tavaline lauasuhkur, tuntud ka kui sahharoos, on laialt kasutatav looduslik magusaine.
 • kunstlikud magusained: neid magusaineid toodetakse laboris ja neil on suurem magusa võimsus kui suhkrul. Näited hõlmavad aspartaami, sukraloosi ja sahhariini.
 • looduslikud magusained: Need magusained on tuletatud looduslikest allikatest nagu stevia ja xilitol.

tervisemõju

suhkru ja magusainete liigne tarbimine võib tervisele negatiivselt mõjutada. Suhkru liigset tarbimist on seostatud selliste terviseprobleemidega nagu rasvumine, II tüüpi diabeet ja südamehaigus. Teisest küljest võib kunstlike magusainete liigsel tarbimisel avaldada ka negatiivset mõju, näiteks seedetrakti häired ja muutused ainevahetuses.

Maiustamise alternatiivid

Suhkru ja magusaine tarbimise vähendamiseks on mõned alternatiivid, mida saab kaaluda:

 • Puuviljad: Puuviljad on suurepärane valik toitu ja jookide magustamiseks looduslikult, kuna need sisaldavad looduslikke suhkruid.
 • vürtsid: vürtsid nagu kaneel, vanill ja kardemonid võivad toidule lisada magusaineteta magusat maitset.
 • looduslikud magusained: looduslikud magusained, näiteks Steria ja ksülitool, saab kasutada suhkru alternatiividena.
 • lõplikud kaalutlused

  Lihvimine on toidu- ja joogitööstuses tavaline tava, kuid oluline on tarbida mõõdukalt suhkrut ja magusaineid. Valige tervislikumad alternatiivid, näiteks puuviljad ja vürtsid, aidata vähendada suhkru ja kunstlike magusainete liigset tarbimist.

  Scroll to Top