Kuidas võtta roosasid seemikuid

Kuidas võtta roosasid seemikuid

Roosid on väga populaarsed lilled ja neid hinnatakse nende ilu ja lõhna pärast. Kui olete roosisõber ja soovite, et teie aias oleks rohkem neid lilli, on suurepärane võimalus võtta roosasid seemikuid. Selles artiklis õpetame teile samm -sammult seda lihtsalt ja tõhusalt.

1. samm: valige roos

Esimene samm roosade seemikute võtmiseks on emataime valimine. Valige tervislik roos, ilusad lilled ja ilma haiguste tunnusteta. See tagab ka seemikute arenemise.

2. samm: valmistage muld

Enne seemikute valmistamist on oluline mulla valmistada. Veenduge, et see oleks hästi kuivendatud ja rikas orgaaniliste ainete poolest. Pinnase kvaliteedi parandamiseks võite lisada orgaanilise ühendi või ussi huumuse.

3. samm: lõika valus

Nüüd on aeg roosa valus vähendada. Valige terve ja noor haru, eelistatavalt umbes 15 sentimeetrit pikk. Lõika hunnik 45 kraadi nurga all, veidi alla sõlme või kalliskivi.

4. samm: eemaldage lehed

Vaia juurdumise stimuleerimiseks on oluline eemaldada alumised lehed. Jätke ainult ülemised lehed, kuna need aitavad fotosünteesil.

5. samm: rakendage juurehormoon

Seemikute tootmise eduvõimaluste suurendamiseks võite juurehormooni rakendada vaia aluses. See toode stimuleerib juurte arengut ja hõlbustab juurdumist.

6. samm: istutage valus

Nüüd on aeg istutada ettevalmistatud maapinnale. Tehke väike auk pliiatsiga või kleepige ja asetage valus ettevaatlikult. Veenduge, et see oleks maas väga kindel.

7. samm: vesi ja kaitse

Pärast istutamist tilgutage osalus põhjalikult, et muld oleks niiske. Seejärel katke osalus läbipaistva kilekoti või lõikuri pooleks. See loob seemiku jaoks niiske ja kaitstud keskkonna.

8. samm: POST PLANTER CARE

Pärast istutamist on oluline hoida osalus otsese päikese ja tugeva tuule eest kaitstud kohas. Nirista regulaarselt, et pinnas oleks niiske, kuid vältige leotamist. Mõne nädala pärast võite märgata uute lehtede tekkimist, mis näitab, et seemik juurdub.

9. samm: siirdamine

Kui seemik on hästi juurdunud ja hea areng, saate siirdada suuremasse anumasse või otse aias. Valige kindlasti õige koht, hea päikesepaiste ja piisavalt ruumi roosi kasvu jaoks.

Nüüd, kui teate, kuidas roosasid seemikuid võtta, on aeg see praktikasse viia ja oma aias neid kauneid lilli rohkem omada. Pidage meeles, et teil on kannatlikkust ja hoolitsege seemikute eest armastusega, kuna nad vajavad täielikuks arendamiseks aega ja tähelepanu.

Scroll to Top