Kuidas võtta rasestumisvastaseid tablette

Kuidas võtta rasestumisvastaseid pilli

rasestumisvastased pillid on rasestumisvastane meetod, mida naised laialdaselt kasutavad. See koosneb tabletist, mis sisaldab sünteetilisi hormoone, mis vastutab ovulatsiooni pärssimise ja raseduse vältimise eest. Siiski on oluline teada, kuidas selle tõhususe tagamiseks tableid õigesti võtta.

1. Pilli tüüpi

valik

Turul on saadaval erinevat tüüpi rasestumisvastaseid tablette. Mõned sisaldavad ainult progesterooni, teised aga progesterooni ja östrogeeni kombinatsiooni. Oluline on konsulteerida arstiga, et ta saaks näidata teile kõige sobivamate pillide tüübi.

2. Kasutamise algus

Rasestumisvastaseid tablette tuleks alustada menstruatsiooni esimesel päeval. See tagab viivitamatu kaitse raseduse eest. Kui hakkate kasutama menstruaaltsükli muul ajal, peate esimese seitsme päeva jooksul kasutama täiendavat rasestumisvastast meetodit.

3. Allaneelamise aeg

Pillid tuleks võtta iga päev, eelistatavalt samal ajal. See aitab säilitada stabiilset hormoonide taset ja suurendab meetodi tõhusust. Kui unustate ühe päevaga pilli võtta, pöörduge ravimiga lendlehe poole või rääkige arstiga, et teada saada, kuidas edasi minna.

4. Kasutamise kestus

Rasestumisvastaseid tablette tuleks kogu menstruaaltsükli vältel võtta iga päev ilma pausideta. Mõnel pillil on 21 aktiivse tableti ja 7 platseebiga pakk, teistel aga 28 aktiivset tabletti. Oluline on järgida paki juhiseid ja mitte kasutada kasutamist.

5. Kõrvaltoimed

Mõnedel naistel on tavaline kõrvaltoimed, alustades rasestumisvastaste tablettide, näiteks iivelduse, peavalude ja rindade tundlikkuse kasutamist. Need sümptomid kaovad tavaliselt pärast mõnekuulist kasutamist. Kui mõju on püsiv või intensiivne, on oluline pöörduda arsti poole.

6. Regulaarsed meditsiinilised kohtumised

Rasestumisvastaste pillide efektiivsuse hindamiseks ja kontrollimiseks, kas puudub vastunäidustused või vajadus vahetada rasestumisvastaseid meetodeid, on oluline läbi viia regulaarsed meditsiinilised konsultatsioonid. Konsultatsioonide ajal saab arst selgitada ka kahtlusi ja suunata pillide õiget kasutamist.

Lühidalt öeldes on rasestumisvastased vahendid tõhus rasestumisvastane meetod seni, kuni seda õigesti kasutatakse. Meditsiiniliste suuniste järgimine on nende tõhususe ja ohutuse tagamiseks olulised meetmed iga päev ja korrapäraste konsultatsioonide korraldamine.

Scroll to Top