Kuidas võtta omatehtud Carie

Kuidas võtta omatehtud kaaries

Hea suuhügieeni omamine on hädavajalik hammaste tervise säilitamiseks ja selliste probleemide vältimiseks nagu kaaries. Isegi korraliku harjamisrutiini korral on kaariese ilmumine võimalik. Selles artiklis õpetame teile koduseid näpunäiteid, mis aitavad Cariesi loomulikult võtta.

1. Kookosõli

kookosõli on tuntud oma antibakteriaalsete ja seenevastaste omaduste poolest, mis võib aidata võidelda kaariese eest vastutavate bakterite vastu. Kookosõli kasutamiseks kaariese ravis tehke lihtsalt igapäevaseid huulikuid supilusikatäis kookosõliga umbes 15 minutit. Seejärel loputage suu sooja veega hästi.

2. Naatriumvesinikkarbonaat

Naatriumvesinikkarbonaat on paljude suuhügieenitoodete tavaline koostisosa selle puhastamise ja pleegitamise omaduste tõttu. Pagasarja ravis söögisooda kasutamiseks segage pasta moodustamiseks teelusikatäis söögisoodat piisavalt veega. Kandke kaust kaaries mõjutatud hammastele ja laske sellel enne loputamist mõni minut tegutseda.

3. Kummeli tee

Kummeli teel on põletikuvastased ja rahustavad omadused, mis aitavad Cariesi valu leevendada. Valmistage kummeli tee ja laske jahtuda. Tehke mitu korda päevas teega põsed, eriti pärast sööki.

4. Küüslauk

Küüslauk on tuntud oma antibakteriaalsete ja seenevastaste omaduste poolest, mis võib aidata võidelda kaariese vastutavate bakteritega. Iga päev paar minutit toores küüslauguküünt närides aitab kaariesid vähendada ja valu leevendada.

5. Tervislik toitumine

Tervislik ja tasakaalustatud söömine on suu tervise jaoks kriitilise tähtsusega. Vältige suhkru ja töödeldud toitude liigset tarbimist, mis võib aidata kaasa kaariese arengule. Valige kaltsiumi -rikkad toidud, näiteks piim ja derivaadid, mis aitavad hambaid tugevdada.

Oluline on rõhutada, et need kodused näpunäited võivad aidata leevendada kaariese sümptomeid, kuid mitte asendada õiget hambaravi. Kui sellel on kaaries, on oluline otsida hambaarsti asjakohaseks hindamiseks ja raviks.

Loodame, et need näpunäited on olnud abiks! Hoolitse oma suuõõne tervise eest ja hoidke hambaid alati tervena.

Scroll to Top