Kuidas võtta nahast nahast plekki

Kuidas nahast nahast põletada

Nahapõletused võivad jätta soovimatud jäljed, kuid õnneks on nende plekkide pehmendamiseks või isegi eemaldamiseks. Selles artiklis esitame mõned näpunäited ja ravimeetodid, mis aitavad naha põletamise plekke võtta.

Koduravi

On mõned koduse töötlused, mis aitavad naha põlenud plekke kergendada. Oluline on märkida, et need näpunäited ei asenda konsultatsiooni dermatoloogiga, vaid võib olla kasulik täiendavate meetmetena.

1. Aloe vera

Aloe Vera, tuntud ka kui aloe, on tervendavad ja taaselustavad omadused, mis aitavad põletada laike. Kandke taimegeel otse mõjutatud piirkonda ja laske sellel enne loputamist mõni minut tegutseda.

2. Rose Moskket Oil

rosqueta roosa õli on tuntud oma regenereerivate omaduste poolest ja võib aidata põletada plekke. Kandke kahjustatud piirkonda paar tilka õli ja massaaži õrnalt, kuni see nahaga imendub.

3. Õunaäädikas

Õunaäädikat on kokkutõmbavad omadused ja see võib aidata põletada plekke. Lahjendage äädikas vees ja kandke puuvilla abil kahjustatud piirkonda. Las see käitub mõni minut ja loputage hästi.

dermatoloogilised ravimeetodid

Raskematel juhtudel võib põletusplekkide eemaldamiseks nahast olla vajalik dermatoloogilised ravimeetodid. Mõned kõige levinumad ravimeetodid hõlmavad:

 • Keemiline koorimine: see koosneb kemikaalide kasutamisest nahale pinnakihtide eemaldamiseks ja rakkude regenereerimise stimuleerimiseks.
 • Laser: kasutab pealiskaudsete nahakihtide eemaldamiseks ja kollageeni tootmist stimuleerimiseks.
 • Mikrodermabrasioon: kasutab seadet, mis soodustab naha pehme koorimist, eemaldades pinnakihid ja stimuleerides raku regenereerimist.
 • Põletuse plekkide ennetamine

  Lisaks teadmisele, kuidas põletuslaike ravida, on oluline ka selle esinemist vältida. Mõned näpunäited nahapõletuste vältimiseks on:

  • Kasutage iga päev päikesekaitsekreemi;
  • Vältige pikaajalist kokkupuudet päikese käes;
  • Kuumuse või tulega seotud tegevustes kandke riideid ja kaitsetarvikuid;
  • Hoidke kemikaale ja kuumaid objekte laste käeulatusest välja;
  • Olge kuumade vedelike käsitsemisel ettevaatlik.

  Raskete põletuste korral on oluline otsida viivitamatut arstiabi.

  Loodame, et need näpunäited võivad aidata naha põletamise plekke kergendada või eemaldada. Pidage alati meeles, et nõuetekohase diagnoosi ja isikupärase ravi saamiseks pöörduge dermatoloogi poole.

  Scroll to Top