Kuidas võtta metronidasooli

Kuidas võtta metronidasooli

Metronidasool on ravim, mida kasutatakse laialdaselt bakterite ja parasiitide põhjustatud infektsioonide raviks. Tavaliselt on ette nähtud seedetraktide infektsioonide, hambainfektsioonide, kuseteede infektsioonide ja sugulisel teel levivate infektsioonide, näiteks trikomoniaasi, raviks.

1. Konsulteerige arsti

Enne metronidasooli ravi alustamist on oluline konsulteerida arstiga. Ainult tervishoiutöötaja saab teie seisundit hinnata ja määrata ravimi õige annuse.

2. Järgige arsti juhiseid

Metronidasool on saadaval erineval viisil, näiteks kompressid, kapslid, suu -vedrustus ja paikne geel. Oluline on järgida arsti juhiseid ravi annuse, sageduse ja kestuse osas.

3. Võtke metronidasool koos toiduga

Metronidasool võib põhjustada seedetrakti ebamugavusi nagu iiveldus ja oksendamine. Nende kõrvaltoimete minimeerimiseks on soovitatav võtta ravimit toidu või piimaga.

4. Vältige alkoholitarbimist

Metronidasool võib suhelda alkoholiga ja põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, nagu iiveldus, oksendamine, peavalu ja südamepekslemine. Oluline on vältida alkoholitarbimist ravi ajal ja vähemalt 48 tundi pärast viimast annust.

5. Täitke ravi

Kogu metronidasooliga ravi on oluline lõpule viia, isegi kui sümptomid enne kaovad. Ravi varajane katkestamine võib põhjustada nakkuse kordumist.

  • Võtke metronidasooli vastavalt arsti ettenähtud.
  • Võtke ravimit toidu või piimaga.
  • Vältige ravi ajal alkoholitarbimist.
  • Täitke kogu ravi, isegi kui sümptomid kaovad.
  • Pidage meeles, et need on ainult üldised juhised ja iga juhtum võib nõuda ravi- ja ravirežiimi kohandamist. Järgige alati oma arsti juhiseid ja ärge kartke temaga ühendust võtta, kui teil on küsimusi või muret.

    Viited:

  • https://www.nlm.nih.gov/pmc/artiklid /PMC4028613/
  • https: // www. Mayokliiniline