Kuidas võtta keha lillat kohta

Kuidas kehast lilla koha välja võtta

Lillad laigud kehal võivad põhjustada erinevatel põhjustel, näiteks verevalumid, vigastused, putukahammustused või isegi haigused. Need laigud võivad olla valusad ja ebamugavad, kuid õnneks on mõned meetmed, mis aitavad teie välimust vähendada ja parandada paranemisprotsessi.

1. Külmad kompressid

Vahetult pärast lilla plekki põhjustanud kahjustust on soovitatav kahjustatud piirkonnas külmade kompressid kanda. Külm aitab vähendada turset ja põletikku ning vähendada valu. Kasutage jääkotti või niisket rätikut külma veega ja kandke plekile umbes 15 minutit, mitu korda päevas.

2. Arnica

Arnica on taim, mis on tuntud oma põletikuvastaste ja analgeetiliste omaduste poolest. Seal on Arnica salvid ja geelid, mida saab kasutada otse lilla plekile. Need tooted aitavad vähendada turset ja kiirendada paranemist. Järgige tootja kasutamise juhiseid ja vältige avatud haavade kasutamist.

3. Kuumad kompressid

Pärast 48 -tunnist vigastust, kui turse on juba vähenenud, on võimalik külma kompressid kuumade kompressioonidega vahetada. Kuumus aitab parandada vereringet piirkonnas, kiirendades verevalumite imendumist. Kasutage sooja veekotti või rätikut, mis on leotatud soojas vees ja kandke plekki umbes 15 minutit mitu korda päevas.

4. Pehme massaaž

Pärast kahjustuse ägedat faasi, kui lilla plekk on juba kergem, on võimalik piirkonnas teha pehmeid massaaže. Massaaž aitab stimuleerida vereringet ja kiirendada verevalumite imendumist. Kasutage ümmargusi ja pehmeid liigutusi, kandes käelisuse hõlbustamiseks niisutavat kreemi või õli.

5. Tervislik toitumine

Tasakaalustatud ja toitainete rikas dieet võib aidata keha taastumisel ja lillade laikude parandamisel. Tarbige C -vitamiini rikaste toite nagu oranž, acerola, kiivi ja maasikas, kuna see vitamiin on oluline kollageeni tootmiseks, mis aitab kudede regenereerimisel.

Lisaks nendele meetmetele on oluline märkida, et iga juhtum on ainulaadne ja võib vajada konkreetset hooldust. Kui lilla plekk püsib kauem kui kaks nädalat, kui on intensiivseid valu või muid sellega seotud sümptomeid, on soovitatav taotleda meditsiinilist nõu.

Loodame, et need näpunäited võivad aidata keha lillad laigud eemaldada. Pidage alati meeles, et hoolitsege oma tervise eest ja otsige vajadusel professionaali.

Scroll to Top