Kuidas vastsündinult kõva nuusutamist võtta

Kuidas võtta vastsündinu ninast kõva trummel

Vastsündinu eest hoolitsemisel satuvad paljud vanemad olukorraga, et nad peavad toime tulema lapse nina karmi tulemusega. See on tavaline nähtus ja võib lapse jaoks ebamugav olla. Selles artiklis arutame tõhusaid viise vastsündinu ninast karmi ta ühest eemaldamiseks.

Miks on vastsündinu nina vormi raske klõps?

Viimane nina karm suupiste moodustub kuiva lima olemasolu tõttu. See võib juhtuda mitmete tegurite tõttu, näiteks kuiv keskkond, allergia või külmetushaigused. Kuiv lima võib takistada lapse ninaradasid, muutes hingamise keeruliseks ja põhjustades ebamugavusi.

Kuidas eemaldada vastsündinu ninast karm tatt?

Vastsündinu ninast karmi ta ühele eemaldamiseks on mitu võimalust. Siin on mõned võimalused:

 • Keskkonna niisutamine: Keskkonna niiske hoidmine võib aidata kuiva lima lahti. Võite kasutada niisutajat või panna beebi tuppa kaussi kuuma vett.
 • Soolalahuse kasutamine: soolalahus on soolalahus, mida saab kasutada kuiva lima niisutamiseks. Saate lapse ninale kanda paar tilka füsioloogilist seerumit ja seejärel kasutada suupiste eemaldamiseks nina tolmuimejat.
 • Pirni süstla kasutamine: Pirni süstal saab kasutada lapse nina õrnalt püüdlemiseks. Järgige kindlasti õigeid juhiseid ja ärge avaldage liiga palju survet.
 • Tehke õrnad massaažid: beebi nina ümbritseva ala õrnalt masseerimine võib aidata kõvast torust tilkuda. Kasutage pehmeid ümmargusi liigutusi puhta sõrmedega.
 • Millal meditsiinilist abi otsida?

  Mõnel juhul võib vastsündinu nina valjuhääl olla püsiv või kaasneda muud sümptomid. Kui märkate, et lapsel on raskusi hingamisega, tal on palavik või muid ebamugavustunde tunnuseid, on oluline otsida meditsiinilist abi. Arst võib olukorda hinnata ja soovitada nõuetekohast ravi.

  Kokkuvõtteks võib öelda, et vastsündinu nina valjuhääl on tavaline nähtus, kuid see võib lapsele ebamugav olla. Selliste meetodite nagu keskkonna niisutamine, soolalahuse kasutamine, pirni süstla kasutamine ja pehmete massaažide teostamine aitab suupisteid eemaldada. Kui sümptomid püsivad või süvenevad, on oluline pöörduda meditsiinilise abi poole.

  Scroll to Top