Kuidas vältida haigust raseduse ajal

Kuidas vältida haigust raseduse ajal

Rasedus on naise elus eriline hetk, kuid see võib tuua ka ebamugavusi, näiteks hommikune haigus. Haigus raseduse ajal on tavaline ja võib esineda igal etapil, kuid see on tavaliselt esimesel trimestril intensiivsem. Õnneks on mõned meetmed, mis aitavad seda sümptomit leevendada. Selles artiklis jagame mõned näpunäited haiguse vältimiseks raseduse ajal.

1. Korralik võimsus

Nõuetekohane dieet on raseduse ajal hädavajalik ja võib aidata haigusi vältida. Vältige paastumist pikka aega, kuna see võib sümptomeid halvendada. Tehke kogu päeva vältel kergeid ja sagedasi sööke, valides hõlpsad toite, näiteks puuviljad, köögiviljad, täisteratooted ja lahja valgud.

2. Vältige rasvaseid ja vürtsikaid toite

rasvad ja vürtsikad toidud võivad mao ärritada ja suurendada haiguse tunnet. Vältige praetud toite, töödeldud toite, väga vürtsikaid toite ja gaseeritud jooke. Valige kergemad ja looduslikud toidud.

3. Joo söögikordade vahel

Söögikordade joomine võib suurendada täiustustunnet ja muuta iiveldus hullemaks. Parem on juua vedelikke väikestes kogustes söögikordade vahel. Eelistavad vett, taimseid teed ja looduslikke mahlasid.

4. Vältige tugevaid lõhnu

Tugevad lõhnad võivad mõnel naisel põhjustada iiveldust. Vältige tugevate lõhnudega toitu, näiteks praetud toitu, kala ja väga vürtsikaid toite. Vajadusel paluge kellelgi teisel süüa teha.

5. Puhka ja vältige stressi

Stress ja puhkepuudus võivad halvendada haiguse sümptomeid. Proovige puhata nii palju kui võimalik ja vältida stressirohkeid olukordi. Harjutage lõdvestustehnikaid, näiteks meditatsioon ja sügav hingamine.

6. Konsulteerige arsti

Kui raseduse ajal haigestub teie elukvaliteeti, on oluline konsulteerida arstiga. Ta võib teie juhtumit hinnata ja näidata parimat ravi sümptomite leevendamiseks. Ärge võtke ravimeid ilma meditsiiniliste nõuanneteta.

Neid näpunäiteid järgides saate vähendada haigust raseduse ajal ja nautida seda erilist hetke suurema mugavusega. Pidage meeles, et iga naine on ainulaadne ja see, mis töötab ühe jaoks, ei pruugi teise jaoks töötada. Proovige erinevaid strateegiaid ja leidke, mis sobib teie jaoks kõige paremini. Hoolitse ja nautige seda oma elu imelist etappi!

Scroll to Top