Kuidas une ajal norskamist vähendada

Kuidas une ajal norskamist vähendada

norskamine on tavaline probleem, mis mõjutab une ajal paljusid inimesi. Lisaks sellele, et see on ebamugav nende jaoks, kes norskavad, võib see häirida ka partneri und. Õnneks on mõningaid meetmeid, mida saab norskamise vähendamiseks ja unekvaliteedi parandamiseks. Selles artiklis uurime mõningaid näpunäiteid, mis võivad selles protsessis aidata.

Tuvastage norskamise põhjus

Enne kui hakkate norskamislahendusi otsima, on oluline kindlaks teha probleemi põhjus. Norskamist võivad põhjustada mitmed tegurid, näiteks nina obstruktsioon, ülekaaluline, alkoholitarbimine enne magamaminekut. Spetsialisti arsti konsulteerimine aitab tuvastada norskamise konkreetset põhjust ja otsest ravi.

Võtke magamiseks sobiv positsioon

Positsioon, kus magate, võib norskamist mõjutada. Näiteks selili magamine võib suurendada norskamise tõenäosust. Proovige öösel korraliku asendi säilitamiseks magada oma küljel. Samuti võib pealae tõstmine aidata hingamisteed avada ja norskamist vähendada.

Kasutage mänguvastaseid seadmeid

Turul on saadaval mitu mänguvastast seadet, mis aitavad norskamist vähendada. Mõned näited hõlmavad nina ribasid, ninalahistajaid, suukaudseid kaitsjaid ja lõua kleepuvaid rihmasid. Need seadmed töötavad erineval viisil, kuid eesmärk on parandada une ajal hingamist ja norskamist.

kaotada kaalu

Ülekaal võib aidata norskamisele, kuna kaela ümber asuv rasvade kogunemine võib hingamisteed takistada. Seega, kui olete ülekaaluline, võib mõne naela kaotamine aidata norskamist vähendada. Lisaks võib regulaarselt tervisliku toitumise ja liikumise kasutuselevõtmine aidata kaasa norskamise vähenemisele.

Vältige alkoholi ja tubaka tarbimist

Alkohol ja tubaka tarbimine enne magamaminekut võivad norskamise tõenäosust suurendada. Alkohol lõdvestab kurgulihaseid, mis võivad viia hingamisteede ahenemise ja norskamiseni. Juba tubakas ärritab hingamisteesid, põhjustades põletikku ja obstruktsiooni. Seetõttu võib nende ainete tarbimise vältimine enne magamaminekut aidata norskamist vähendada.

konsulteerige eriarstiga

Kui isegi pärast nende meetmete vastuvõtmist püsib norskamine, on oluline konsulteerida eriarstiga. Arst võib teie juhtumit eraldi hinnata ja näidata teie probleemi kõige sobivamat ravi. Mõnel juhul võib norskamise põhjuse parandamiseks osutuda vajalikuks kasutada konkreetseid seadmeid või isegi operatsiooni.

Lühidalt, une ajal norskamine võib olla ebamugav probleem, kuid selle vähendamiseks võib võtta mitmeid meetmeid. Norsamise põhjuse tuvastamine, magamiseks sobiva positsiooni vastuvõtmine, Brodeer-vastaste seadmete kasutamine, kehakaalu kaotamine, alkoholi ja tubaka tarbimise vältimine ning spetsialiseerunud arsti konsulteerimine on mõned strateegiad, mis selles protsessis abistavad. Pidage meeles, et iga juhtum on ainulaadne, seetõttu on oluline otsida meditsiinilisi nõuandeid, et leida oma probleemile parim lahendus.

Scroll to Top