Kuidas tunda kutsikaid koera kõhus

Kuidas tunda kutsikaid lits kõhus

Kui lits on rase, on loomulik, et omanikud tahavad kutsikate arengut tähelepanelikult jälgida. Üks viis selleks on koera kõhu palpatsiooni kaudu. Selles artiklis selgitame, kuidas seda protseduuri ohutult ja hoolikalt täita.

samm -sammult, et tunda kutsikaid lits kõhus

Enne alustamist on oluline meeles pidada, et koera kõhu palpatsioon tuleks teha väga hoolikalt, mitte põhjustada ebamugavusi või vigastada. Enne selle protseduuri tegemist on soovitatav otsida veterinaararsti juhendamist.

 • Valmistage keskkond ette: valige vaikne ja mugav koht palpeerimiseks. Veenduge, et koer oleks lõdvestunud ja mugavas asendis.
 • Pese käsi: enne koera kõhu puudutamist on oluline, et igat tüüpi saastumise vältimiseks on käed hästi pesta.
 • Asendage ennast õigesti: püsige koera kõrvale ja asetage käed pehmelt tema kõhu kohal.
 • Tuvastage kutsikad: proovige õrnade liigutustega tunda kutsikaid koera kõhus. Neid võib tajuda väikeste tükkide või mürgistena.
 • Loendage kutsikaid: kui võimalik, proovige öelda, mitu kutsikat saate tunda. Pidage meeles, et palpatsiooni kaudu pole alati võimalik kõiki kutsikaid tuvastada.
 • Pidage meeles, et koera kõhu palpatsioon tuleks teha väga ettevaatlikult ja delikaatsusega. Kui teil on küsimusi või tunnete selle protseduuri läbiviimisel ebamugavust, on soovitatav pöörduda veterinaararsti abi saamiseks.

  Muud viisid lits raseduse järgimiseks

  Lisaks kõhu palpatsioonile on koera raseduse jälgimiseks ka muid viise. Mõned neist hõlmavad:

  • Ultraheliuuring: ultraheli eksami saab teha, et kutsikaid lits kõhus vaadata.
  • Veterinaar järgmine -UP: Testide tegemiseks on oluline võtta lits regulaarselt loomaarstile ja tagada, et kõik läheks hästi.
  • Füüsiliste märkide jälgimine: raseduse edenedes esitab koer füüsilisi tunnuseid, näiteks kaalutõus, paistes rindu ja rahulikumat käitumist.

  Oluline on meeles pidada, et lits rasedus on loomulik protsess ja et iga loom saab reageerida erinevalt. Seetõttu on koera ja kutsikate heaolu tagamiseks oluline olla teadlik märkidest ja otsida professionaalilt juhiseid.

  Loodame, et see artikkel oli teile kasulik, et mõista, kuidas tunda kutsikaid koera kõhus. Kui teil on lisaküsimusi, ärge kartke otsida loomaarsti abi.

  Scroll to Top