Kuidas tehakse eesnäärmeoperatsioon suurenenud

Kuidas tehakse suurenenud eesnäärmeoperatsioon

Suurenenud eesnäärmeoperatsioon, mida tuntakse ka kui transureraalset eesnäärme resektsiooni (RTUP), on tavaline kirurgiline protseduur, mida viiakse läbi eesnäärme healoomulise hüperplaasia (HPB) raviks – seisund, milles eesnäärme kasvab ja põhjustab uriini voolu takistust.

Näidustused eesnäärme suurenenud operatsiooni jaoks

HPB sümptomite rasketeks ja mõjutab oluliselt patsiendi elukvaliteeti suurenenud eesnäärmeoperatsioon. Mõned levinud HPB sümptomid hõlmavad:

  • Kusetee alustamise raskused
  • nõrk või katkestatud kusetee
  • Sagelik vajadus urineerida, eriti öösel
  • põie mittetäieliku tühjendamise tunne
  • Uriini kiireloomulisus

Kui seisate silmitsi nende sümptomitega, on operatsiooni vajaduse hindamiseks oluline konsulteerida uroloogiga.

eesnäärme (RTUP)

transureraalne resektsiooniprotseduur

RTUP viiakse läbi üldise või piirkondliku anesteesia all ja see hõlmab liigse eesnäärme koe eemaldamist, mis takistab kusetee. Protseduur viiakse läbi ureetra kaudu, ilma et oleks vaja väliseid sisselõikeid.

Esiteks sisestab kusejuha tsüstoskoobi põiele, et võimaldada eesnäärme visualiseerimist. Seejärel sisestatakse eesnäärme koe eemaldamiseks instrument, mida nimetatakse resesoskoobiks. Resetoskoobil on elektriline lõiketraadiga, mida kasutatakse obstruktiivse koe lõikamiseks ja eemaldamiseks väikesteks fragmentideks.

Kanga eemaldamisel niisutatakse ja aspireeritakse, et tagada selge vaade ja vältida komplikatsioone. Pärast kudede eemaldamist kontrollitakse mis tahes verejooksu hüübimismeetodite abil.

postoperatiivne ja taastamine

Pärast operatsiooni jälgitakse patsienti taastumisruumis, kuni anesteesia möödub. Üldiselt on vaja vaatluseks viibida haiglas või kaks. Sel perioodil võib valu leevendamiseks ja nakkuste ennetamiseks ette nähtud ravimeid.

Suurenenud eesnäärmeoperatsiooni täielik taastumine võib võtta paar nädalat. Selle aja jooksul on oluline järgida meditsiinilisi juhiseid, näiteks intensiivse füüsilise aktiivsuse vältimine ja raskete esemete tõstmine. Tavaline on proovida mõnda ärritavat põie sümptomit, näiteks uriini kiireloomulisust ja sagedast urineerimist esimestel nädalatel pärast operatsiooni.

Uroloogiga on oluline läbi viia konsultatsioone taastumise jälgimiseks ja tagamaks, et tüsistusi pole. Mõnel juhul võib olla vajalik järgmiste testid, näiteks vereanalüüsid või ultraheli.

Järeldus

Suurenenud eesnäärmeoperatsioon on tõhus protseduur eesnäärme healoomulise hüperplaasia ja sellega seotud kuseteede sümptomite leevendamiseks. Ehkki see on kirurgiline protseduur, on RTUP minimaalselt invasiivne ja pakub suhteliselt kiiret taastumist. Kui seisate silmitsi HPB sümptomitega, pöörduge operatsioonivajaduse hindamiseks uroloogiga ja arutage olemasolevaid ravivõimalusi.

Scroll to Top