Kuidas tehakse arstitunnistuse päevi

Kuidas on arsti tunnistuse päevad

Kui oleme haiged või kui meil on mingisugune õnnetus, peame sageli esitama arstitunnistuse, et õigustada oma puudumist tööl või koolis. Kuid kas olete kunagi mõelnud, kuidas arvestada arstitõendi päevi?

Esiteks on oluline rõhutada, et meditsiinilise tunnistuse päevad tehakse vastavalt töö- ja sotsiaalkindlustuse õigusaktidele kehtestatud eeskirjadele. Need reeglid varieeruvad vastavalt igale riigile, seega on oluline teada nende elukoha koha konkreetseid reegleid.

Tööõigusaktid

Näiteks Brasiilias reguleerib arstitõendi loendamist tööseaduste konsolideerimine (CLT). CLT andmetel on töötajal õigus haiguse tõttu kuni 15 päeva kolimiseni, ilma et oleks kahjustatud tema palka.

Oluline on märkida, et meditsiinilise tunnistuse kehtivuse jaoks peab selle välja andma korralikult kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, näiteks arst või hambaarst. Lisaks peaks sertifikaat sisaldama teavet, näiteks patsiendi nimi, diagnoosimine, väljaandmise kuupäev ja soovitatav eemaldamisperiood.

päevane korrigeerimine

Arstitunnistuse päevade arv algab tavaliselt eemaldamise esimesest päevast. Näiteks kui meditsiinitunnistus soovitab 5 -päevast lahkumist, kaalutakse esimest väljasaatmise päeva järgmisel päeval pärast sertifikaadi väljaandmist.

Oluline on meeles pidada, et ka nädalavahetusi ja pühi arvestatakse väljasaatmise päevadena, isegi kui töötaja tänapäeval ei tööta. See tähendab, et kui meditsiinitunnistus soovitab 5-päevast lahkumist ja hõlmata nädalavahetust, saab töötaja tööle naasta alles järgmisel esmaspäeval.

Lisaks, kui töötaja esitab enne algselt soovitatud väljasaatmisperioodi lõppu uue arstiterituuri, taaskäivitatakse päevade loendamine alates uue sertifikaadi väljaandmise kuupäevast.

sotsiaalkindlustuse õigusaktid

Lisaks tööõigusaktidele võib arstitõendi arvestamist mõjutada ka sotsiaalkindlustuse õigusaktid, mis käsitlevad puudetoetusi, näiteks haigushüvitisi.

Näiteks Brasiilias, et töötajal oleks õigus haiguspalgale, peab ta töölt eemal olema enam kui 15 järjestikust päeva. Sel juhul tehakse arstiterituuride loendamine päevi esimesest väljasaatmise päevast, sealhulgas nädalavahetustel ja pühadest.

Oluline on rõhutada, et arsti tunnistuse päeva arv võib erineda vastavalt igale olukorrale ja riigile. Seetõttu on oluline konsulteerida konkreetsete õigusaktidega ja pöörduda nende õiguste tagamiseks ja nende kohustuste täitmiseks ametialaste juhiste poole.

  • Vaadake oma riigi töö- ja sotsiaalkindlustuse õigusakte;
  • Kontrollige meditsiinilise tunnistuse päevade loendamise konkreetseid reegleid;
  • Esitage kvalifitseeritud tervishoiutöötaja väljastatud arstlik tunnistus;
  • Uurige haiguse tõttu kolimisega seotud õiguste ja kohustuste kohta;
  • Otsige kahtluste või konkreetsete olukordade jaoks professionaalset juhendamist.
  • Lühidalt öeldes tehakse arstitõendi loendamine vastavalt töö- ja sotsiaalkindlustuse õigusaktidele kehtestatud eeskirjadele. Oluline on teada neid standardeid, pöörduda oma riigi konkreetsete õigusaktidega ja pöörduda oma õiguste tagamiseks ja kohustuste täitmiseks ametialaste juhiste poole.

    Scroll to Top