Kuidas teada saada kellegi MBTI

Kuidas avastada kellegi MBTI

Kas olete kuulnud MBTI-st (Myers-Briggsi tüüpi indikaator)? See on tööriist, mida kasutatakse laialdaselt inimeste isiksuse ja nende eelistuste mõistmiseks. Kellegi MBTI avastamine võib olla kasulik suhtluse parandamiseks, tugevate ja nõrkuste mõistmiseks ning isegi professionaalsete valikute suunamiseks.

Mis on MBTI?

MBTI on isiksuse test, mis põhineb Carl Jungi psühholoogilise tüübi teoorial. See liigitab inimesed 16 erinevat tüüpi, millel kõigil on oma spetsiifilised omadused ja eelistused. Neid tüüpe esindab neli vastandpaari:

 • Ekstoversioon (E) – introversioon (i)
 • sensatsioon (s) – intuitsioon (n)
 • Põhjendus (t) – tunne (f)
 • Otsus (J) – taju (p)
 • Neid paare ühendades on võimalik kindlaks teha isiksuse tüübi. Näiteks võib inimest klassifitseerida ESFJ -ks (väljuv, tundlik, sentimentaalne ja otsustavaks).

  Kuidas avastada kellegi MBTI?

  Kellegi MBTI avastamiseks on mitu võimalust. Üks levinumaid vorme on veebitestide kaudu. Seal on mitu saiti, mis pakuvad tasuta ja tasulisi teste, kus inimene vastab rea küsimustele ja saab tulemuse oma isiksuse tüübiga.

  Teine vorm on vaatluse ja vestluste kaudu. Pöörates tähelepanu oma eelistustele ja käitumisele, on võimalik tuvastada omadused, mis viitavad nende isiksuse tüübile. Näiteks kipub väljaminev inimene olema seltskondlikum ja energilisem, samas kui introvertne inimene eelistab introspektsiooni ja võimu laadimise hetki.

  Samuti on võimalik kasutada professionaalseid tööriistu, näiteks MBTI -intervjuud, mille viis läbi sertifitseeritud professionaal. Selles intervjuus palutakse konkreetsetel küsimustel tuvastada kellegi isiksuse eelistused ja omadused.

  Miks avastada kellegi MBTI?

  Kellegi MBTI avastamine võib tuua mitmeid eeliseid. Mõistes inimese eelistusi ja isiksuseomadusi, on võimalik kommunikatsiooni kohandada ja konflikte vältida. Näiteks võib ratsionaalsem inimene eelistada loogilisi argumente, samas kui sentimentaalsem inimene võib väärtustada empaatiat ja emotsionaalset mõistmist.

  Samuti võib kellegi MBTI teadmine aidata karjääri ja isikliku arengu valimisel. Igal isiksuse tüübil on oma konkreetsed oskused ja huvid ning nende omaduste tundmine võib suunata sobiva ja rahuldust pakkuva teose otsimist.

  Lühidalt öeldes võib kellegi MBTI avastamine olla võimas tööriist inimestevahelise mõistmise ja suhtlemise parandamiseks. Kas veebipõhise testimise, vaatluse või professionaalsete intervjuude kaudu võib kellegi MBTI teadmine tuua nii isiklikke kui ka professionaalseid eeliseid.

  Scroll to Top