Kuidas teada saada, kas mul on hernia de ketas

Kuidas teada saada, kas mul on herniated ketas

ketta hernia on haigusseisund, mis mõjutab selgroogu ja võib põhjustada intensiivset valu ja liikuvuse piiranguid. Oluline on teada, kuidas tuvastada selle seisundi tunnuseid ja sümptomeid, et otsida nõuetekohast ravi. Selles artiklis käsitleme peamisi elemente, mis võivad osutada herniateeritud ketta olemasolule.

Mis on herniated ketas?

Plaadi herniatsioon toimub siis, kui selgroolüli ketas, mis toimib lülisamba selgroolülide vahel amortisaatorina, liigub normaalsest asendist. See nihe võib vajutada lähedasi närve, põhjustades valu ja muid sümptomeid.

ketta hernia märgid ja sümptomid

herniated ketta sümptomid võivad inimestel erineda, kuid mõned levinumad märgid hõlmavad:

  • seljavalu, mis võib ulatuda jalgade või käteni;
  • tuimus või kipitamine jalgades või kätes;
  • lihasnõrkus;
  • Teatud positsioonides viibimise raskused;
  • valu köhimisel, aevastamise või füüsiliste pingutuste tegemisel;
  • Valu, mis pikka aega istudes või seistes halveneb.

diagnoosimine ja ravi

Kui kahtlustate, et teil on herniated ketas, on oluline otsida selgroo spetsialisti. Diagnoosi tehakse tavaliselt kliiniliste ja kujutiste uurimise kaudu, näiteks magnetresonantstomograafia või kompuutertomograafia kaudu.

ketta hernia ravi võib sümptomite raskusastmest erineda. Kergetel juhtudel võivad piisata sellised konservatiivsed meetmed nagu puhkus, füsioteraapia ja valu leevendamise ravimid. Raskematel juhtudel võib olla vajalik kasutada kirurgilisi protseduure.

ennetamine ja hooldus

Ehkki herniated ketast ei ole alati võimalik ennetada, võivad mõned meetmed aidata selle väljatöötamise riski vähendada. Hoidke istudes õige kehahoiak, raskuste korralikult tõstetud, harjutuste harjutamine selja lihaste tugevdamiseks ja füüsilise tegevusetuse vältimiseks on mõned meetmed, mis võivad selgroo tervisele kaasa aidata.

Lisaks on oluline suitsetamist vältida, kuna suitsetamine võib nõrgendada lülisamba kettaid ja suurendada ketta hernia riski.

Järeldus

ketta hernia on seisund, mis võib põhjustada valu ja piiranguid igapäevaelus. Selle haigusseisundi tunnuste ja sümptomite tuvastamise teadmine on korraliku ravi otsimiseks ülioluline. Kui kahtlustate, et teil on herniated ketas, siis ärge kõhelge otsima spetsialisti arsti täpset diagnoosi ja nõuetekohast raviplaani.

Scroll to Top